ODESA

PONOVO RAZOČARALI: Ukrajina nije uspjela slaviti protiv Bugarske!

PRIJATELJSKA UTAKMICA

Slobodan termin u 9. kolu kvalifikacija za SP Ukrajina je iskoristila da odigra prijateljski meč s Bugarskom.

Utakmica u Odesi završena je rezultatom 1:1. Iako je Ukrajina imala 70% vremena loptu u svom posjedu, te odnos u šutevima 35:3, a u okvir gola 14:1, do pobjede nije mogla.

Bugari su dugo vodili, golom Kirila iz 35. minute, da bi u 80. minuti rezervista Stepanenko postavio konačnih 1:1.

Ukrajina je večerašnju utakmicu igrala u formaciji 3-4-2-1u sastavu: Bushchan (od 46. Riznyk); Matviienko, Kryvtsov, Sobol (od 67. Kovalenko); Tymchyk, Sydorchuk(od 46. Stepanenko), Malinovsky (od 78. Garmash), Zinchenko; Yarmolenko, Zubkov (od 61. Tsygankov); Dovbyk (od 46. Yaremchuk).

Podsjetimo, Ukrajinci u utorak gostuju na Bilinom polju, a ta utakmica mogla bi biti odlučujuća u borbi za plasman u baraž za SP 2022.