AKTUELNO Edin Džeko objavom uzburkao javnost u Turskoj Juniorski reprezentativac BiH u prvom planu trenera Olimpije Vodoinstalater koji se u slobodno vrijeme poigrava sa zvijezdama Premijerlige OVO NIKO NIJE OČEKIVAO: Granit Xhaka ŠOKIRAO cijelo Kosovo! VICO OTVORIO KARTE: Evo šta je poručio Barbarezu i igračima! Amer Hiroš šokirao izborom novog kluba u BiH ČUDESAN TRANSFER: Iz Prve lige FBIH u Rumuniju! Britanci pišu o Al Jaberu, sprema se najveći izlazni transfer iz BiH!? Esmir Bajraktarević objavom od tri riječi, oduševio sve Bosance! OVO NIKO NIJE OČEKIVAO: Najtrofejniji italijanski tim dovodi Demirovića!
ZENICA
TUGA: Zmajevi za 3 minuta primili dva gola i ostali bez EURA!
ZMAJEVI PORAŽENI U POLUFINALU BARAŽA
- 00:17
- 22.03.2024
- Autor: Redakcija
Reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u Zenici od Ukrajine rezultatom 1:2 (0:0) u polufinalu baraža za odlazak na Evropsko prvenstvo u Njemačkoj.
Naša reprezentacija je prvi put ozbiljnije zaprijetila u 37’, kada je Haris Hajradinović izveo korner, Anel Ahmedhodžić sa druge stative glavom vratio loptu, a Yukhym Konoplia u posljednji trenutak izbio loptu ispred Dennisa Hadžikadunića. Samo minutu kasnije, “Zmajevi” su propustili najbolju priliku u prvom dijelu. Edin Džeko i Sead Kolašinac se nisu sporazumijeli oko jednog pasa iza leđa odbrane Ukrajine, zasmetali su jedan drugome, pa je udarac Džeke otišao visoko preko gola.
Bosna i Hercegovina je do prednosti došla u 57’. Amar Dedić je povukao loptu u sredinu sa desne strane i šutirao sa ivice šesnaesterca, a Dennis Hadžikadunić postavio nogu i skrenuo loptu u gol Ukrajine. U 77’ sa 25 metara je šutirao Mykhailo Mudryk, ali je Ibrahim Šehić uspio da zaustavi njegov udarac. Pet minuta kasnije Miralem Pjanić je dao odličnu dugu loptu za Ermedina Demirovića, čiji udarac iz dobre pozicije brani Andriy Lunin. U 85’ Ukrajina je došla do izjednačenja. Yukhym Konoplia je ubacio nisku loptu sa desne strane, a rezervista Roman Yaremchuk sa 7-8 metara šalje loptu u gol. Samo tri minuta kasnije, Ukrajina je potpuno preokrenula rezultat. Yaremchuk je centrirao sa lijeve strane, a Artem Dovbyk glavom postiže drugi gol za Ukrajince. U četvrtom minutu sudačke nadoknade, Mudryk je šutirao sa 20-ak metara iz slobodnog udarca pored gola. Ukrajinci su imali kontranapad u posljednjim trenucima, ali je Adnan Kovačević uspio da blokira šut Mudryka.
U drugom polufinalnom susretu, Island je u Budimpešti savladao Izrael sa 4:1, pa će u finalu baraža igrati Ukrajina i Island, a u utorak 26. marta od 20:45 na stadionu “Grbavica” u Sarajevu naša selekcija će igrati prijateljsku utakmicu protiv Izraela.
PROMO
Jeste li spremni za spektakularni doček Nove godine u Adventage clubu u Cazinu?
Slavite kao pobjednici: Zgrabite Amusnet priliku od 10.000 KM
Ekspertski tiket dana: Prepiši najbolje tipove za Boxing Day i profitiraj
MERIDIAN UBRZANJE: Čeka te 2.000 KM bonusa dobrodošlice
NLB banka lansirala novu web stranicu koja pruža unaprijeđeno korisničko iskustvo!
VRELA ŠANSA: Zavrti Točak sreće i u sekundi uzmi keš
Bingo treću godinu zaredom obradovao više od 9.000 radnika sa po 1.000 KM
Bingo Movember: Uposlenici u majicama 'Vrijeme ti je' poslali snažnu poruku odgovornosti
Copyright © 2011 - 2021 BHFudbal.ba