GRAČANICA

Izjava igrača Prve lige FBIH: 'Nisam dobar u glavi, ne mogu više'

PRVA LIGA FBIH

NK Bratstvo obavještava javnost, sve navijače i simpatizere našeg kluba da Edis Smajić, Husein Poturalić i Josip Dizdar više nisu igrači našeg kluba, napisao je klub iz Gračanice.

U cijelosti prenosimo njihovo saopćenje:

Iako je Uprava našeg kluba neke stvari navijačima i simpatizerima jasno i transparentno htjela prezentovati na kraju sezone, u posljednjim danima se mnogo "špekuliše" o raznim temama, te smo odlučili da odmah sve kažemo otvoreno.

Edis Smajić 

Obzirom na činjenicu da od sinoć kruže svakakve "mahalske" priče, osjećamo potrebu da obavijestimo javnost o dešavanjima tokom jučerašnje utakmice.

Prije svega javnost mora biti svjesna činjenice da NIKO iz NK Bratstvo nije otjerao, prekrižio, suspendovao ili na bilo koji drugi način diskreditirao Edisa Smajića.

U drugom dijelu sezone Smajić je odigrao 7 od mogućih 9 utakmica. Zbog povrede rebra propustio je gostovanje u Tomislavgradu, a jedina utakmica na kojoj je bio u sastavu, a nije dobio minute za igru jeste ona u Srebreniku kada je bio virozan. 

U 7 odigranih utakmica u drugom dijelu sezone Smajić je upisao dvije asistencije i nije se upisivao u listu strijelaca.

Prije svega važno je jasno istaći da smatramo da je jedino šef stručnog štaba mjerodavan kada je riječ o taktici, sastavu, izmjenama i vođenju utakmice, te upravo šef stručnog štaba u saradnji sa svojim asistentima Amirom Selimovićem i Selmirom Brkićem donosi odluke vezane za sve što se dešava na zelenom terenu.

Kada je riječ o jučerašnjoj utakmici protiv Čelika, odluka šefa stručnog štaba Nusreta Muslimovića na poluvremenu bila je da Smajića na poluvremenu ostavi na klupi, a na terenu se našao Valjevac.

Ta odluka Nusreta Muslimovića nije se dopala Smajiću koji je samovoljno i bez ičije prisile odlučio da se zahvali treneru i Upravi kluba na dosadašnjoj saradnji, te je prisutnima saopštio da do kraja sezone neće nositi dres Bratstva.

Smajić će tako u narednoj sezoni nositi dres nekog drugog kluba, a mi ćemo svoju sezonu kraju privesti bez njegovih usluga, te već radimo na dovođenju pojačanja za narednu sezonu.

- Husein Poturalić

Na utakmici protiv Banovića Poturalić je dobio direktan crveni karton zbog čega je suspendovan od strane NSFBiH sa 4 utakmice neigranja. 

Na narednom treningu Poturalić je u toku jedne od vježbi SAMOVOLJNO odlučio da napusti trening, te je ubrzo imao i sastanak sa Upravom kluba.

Tada je čelnicima našeg kluba jasno rekao "Nisam dobar u glavu, više ne mogu", te je odlučio da više ne želi da se bavi nogometom.

Josip Dizdar

Kada je riječ o golmanu Dizdaru koji je u naš klub stigao u januaru, on je također SAMOVOLJNO napustio klub, a razlog je bio taj što smatra da je bolji golman od Mirnesa Šite, te da on treba biti prvi golman i da zaslužuje veću minutažu.

Poruka na kraju za sve navijače, simpatizere kluba, kao i one koji se raduju našem eventualnom neuspjehu jeste ta da šta god bilo, na kraju je važno samo naše Bratstvo!

NK Bratstvo je veće od svakog od nas, a naše vrijeme tek dolazi i vjerujemo da će svi naši navijači, simpatizeri i naše Gračanlije biti veoma zadovoljni ostvarenim rezultatima, ali i stvarima van terena u danima, mjesecima i godinama koje su pred nama!

Jedan grad, jedan klub! NK Bratstvo, zaključili su.

VEZANE VIJESTI

Gračanica

Da li je sudac Tabak jučer drastično oštetio Bratstvo?

GRAČANICA

Bijelonja napustio GOŠK, prevario Bratstvo i završio u Slobodi

GABELA

GOŠK KUPUJE STOLICE: Prvi se javio trener Feđa Dudić

GABELA

Podvig: Gradnja krova na tribini stadiona u Gabeli trenutno je najveća investicija u Čapljini

GABELA

GOŠK iz Gabele ne posustaje: Ispali iz lige, ali grade krov na stadionu!

PROMO

Zmajevi na Kipru grabe velikim korakom prema Mundijalu: Za svaki gol BiH čeka te freebet

Meridian dodaje 20 posto na uplatu: Biraj sport ili kazino bonus

Liga šampiona u Meridianu je poseban doživljaj: Odigraj tiket i uskoči u fond 20.000 bonusa

Derbi koji samo Sarajevo ima i ponuda koju samo u Meridianu možeš naći: Spreman spektakl na Grbavici

GUMA M na Sajmu privrede u Tešnju premijerno prikazuje nove Renault i Dacia modele

Džeko Comerc predstavio vrhunska sobna vrata na prestižnom sajmu u Celju

Liga Evrope u Meridianu: Super boost na pobjedu Zvezde, Dinamo dočekuje Fenerbahce

Derbi na Grbavici u Meridianu je sigurica

IZDVOJENO

VIDEO

PARTNERI