OTOK

VELIKI TRIJUMF CRVENIH ĐAVOLA

Manchester je crven! United je slavio sa 2:1 protiv Cityja u velikom engleskom derbiju.

Do prednosti su stigli Građani i to u 60. minuti. Strijelac je bio Jack Grealish nakon asistencije Kevina De Bruynea. Reprezentativac Gordi Albiona je pogodio samo tri minute nakon ulaska u igru.

Međutim, nisu se Crveni đavoli predavali. Nastavili su sa silovitim napadima, a do poravnanja su stigli u 78. minuti susreta. Casemiro je dodao do Brune Bernandesa, a Portugalac sjajno matirao Edersona. Pomoćni sudija je najprije pokazao na ofsajd poziciju, ali je nakon konsultacije iz VAR sobe pogodak priznat.

Veliki preokret i veliku pobjedu Manchester Unitedu donio je Marcus Rashford u 82. minuti. Rezervista Alejandro Garnacho se poigrao sa defanzivcima Cityja, uposlio Rashforda kojem nije bilo teško da matira brazilskog čuvara mreže.

Mogao je United postići i treći pogodak, ali se Rahsford u sudijskoj nadoknadi nije snašao iz veoma dobre pozicije.