QATAR 2022

Evo koliko su Hrvati zaradili plasmanon u 1/2 finale SP u Kataru!

VELIKI NOVCI ZA VATRENE

Fudbaleri Hrvatske nakon što su izbacili Brazil plasirali su se u polufinale Svjetskog prvenstva u Kataru.

Vatreni su u četvrtfinalu nakon penala eliminirala reprezentaciju Brazila.Utakmica je završena rezultatom 1:1. Oba gola viđena su u produžecima. Poveo je Brazil pogotkom Neymara u 106. minuti, a za izjednačenje je pogodio Petković u 117. minuti.

Brazilci nisu realizirali dva udarca s 11 metara, dok su Hrvati pogodili sva četiri penala.

Aktuelni viceprvak svijeta plasmanom u polufinale osigurao je čak 24 miliona eura. Toliko će dobiti tim koji zauzme četvrto mjesto. To za Hrvatsku znači da bude poražena u polufinalu, a zatim i u meču za treće mjesto.

Treća pozicija na Mundijalu donosi 26 miliona eura, druga 30 miliona eura, a novi prvak svijeta inkasirat će 40 miliona eura.