ŠVICARSKA

POVREDA JE PROŠLOST: Aldin Turkeš zabio dva gola za Lausannu!

DONIO POBJEDU LAUSANNI

U okviru 1. kola Kupa Švicarske, Lausanna je danas nakon preokreta i produžetaka slavila protiv Zuricha sa rezultatom 3:2.

Junak Lausanne je bio potencijalni reprezentativac BiH, Aldin Turkeš koji je postigao dva gola.

Naime, Turkeš je u igru ušao u 90. minuti utakmice, pri rezultatu 1:2 za Zurich. Samo 5 minuta kasnije, Aldin Turkeš izjednačava rezultat na 2:2 i svom timu donosi produžetke.

U 114. minuti pogađa za potpuni preokret na utakmici (3:2), te plasman u drugo kolo Kupa Švicarske.

Vrijedi istaći da je Aldin Turkeš imao dugu pauzu zbog povrede, ali sa ova dva gola se slobodno može reći da je povreda prošlost i da se bh. napadač vraća u velikom stilu.