TURSKA

Igrač u Turskoj namjerno promašio penal u 99. minuti za pobjedu

FAIR-PLAY POTEZ GODINE U TURSKOJ

Gaziantep i Goztepe odigrali su 1:1 u 34. kolu turske Superlige.

No, bila je to utakmica o kojoj će se još dugo pričati. Gosti su u 2. minuti sudijske nadaknode drugog poluvremena poveli sa 1:0 golom Jahovića, a četiri minute kasnije Gaziantep je izjednačio preko Figueireda.

U 9. minuti sudijske nadoknade vremena dosuđen je penal za domaće nakon jednog duela u 16 metara između napadača Gaziantepa i golmana. Premda je fudbaler Gaziantepa odmah pokazao sudiji da nije bilo kontakta za penal, djelilac pravde nije promijenio odluku.

I gosti su pokušali na sve načine uvjeriti sudiju da promijeni odluke, ali se to nije dogodilo.

No, Muhamet Demir (Muhammet) je onda napravio fair-play potez godine. Namjerno je promašio penal za pobjedu svoje ekipe te dobio ovacije publike.