AKTUELNO Lens kažnjen zbog Nidala Čelika ŠOK: Gasi se još jedan slavni klub u Prvoj ligi FBIH?! Istina iza otkaza: Zašto je Ćorić smijenjen uprkos ulasku u Evropu i podršci navijača?! Budućnost je stigla: Amar Ibrišimović potpisao za Schalke Senzacija pred kraj sezone: Kandidat za klupu Borca poručuje Iskren da budem... Poznato koja TV prenosi utakmicu Slovenija - BiH Brz povratak nakon skandala: Halkić već sutra ponovo sudi! Za utakmicu Superkupa BiH prodato samo 20 ulaznica, a tu je još jedna bizarnost Danas dženaza višestrukom šampionu koji je život izgubio u saobraćajnoj nesreći Romano piše o bh. dragulju: Alajbegović na radaru velikih klubova


Turska
Bivši reprezentativac BiH napravio ČUDO u Turskoj
BIVŠI TRENER PLEMIĆA
- 12:23
- 05.04.2025
- Autor: Redakcija
Kayserispor kojeg s klupe vodi bivši trener Dinama i Rijeke, Sergej Jakirović, pobijedio je Adanu Demirspor rezultatom 0:2 u utakmici 28. kola turske Superlige.
Tom pobjedom je Kayserispor skočio sa 17. na 13. poziciju, te je s 33 osvojena boda trenutno tri boda iznad zone ispadanja.
Jakirovićevi izabranici su do prednosti stigli već u 10. minuti, u kojoj je Kartal Kayra Yilmaz zabio svoj treći gol sezone. Vodstvo je u 52. minuti povećao Stephane Bahoken, kojem je to bio treći gol u posljednje četiri utakmice. Do kraja meča rezultat se nije mijenjao.
Jakirović je preuzeo Kayserispor, klub koji se bori za ostanak, krajem januara ove godine. Otad je odigrao devet utakmica, a ovo mu je bila peta pobjeda, dok je u dva meča uzeo bod, a doživio je i dva poraza. Klub je tako prikupio 17 od mogućih 27 bodova, što je odličan učinak za ekipu koja se bori za opstanak, prenosi Index.hr.
Time je trener koji je prošle sezone osvojio dvostruku krunu s Dinamom, nadmašio učinak prethodnika nakon dvostruko manje utakmice. Prije Jakirovićevog dolaska, Kayserispor je osvojio 16 bodova u 19 utakmica, dok je s Jakirovićem osvojio 17 bodova u devet utakmica u turskom prvenstvu.
Turski portal Kayserim nakon pobjede prošle sedmice objavio je kratak tekst pod naslovom "Efekt Sergeja Jakirovića" u kojem je pisao kako je ekipa Kayserispora, otkako ju je preuzeo Jakirović, "privukla pažnju zahvaljujući svojim nastupima".
Pohvalama za Jakirovića pridružio se i turski novinar Ugur Meleke, zaposlenik Hürriyeta i stručni komentator beINA. "Možda 40 bodova neće biti dovoljno za opstanak, moglo bi trebati 41, 42 ili čak 43 boda. Svaki klub do šestog mjesta na tabeli osjeća opasnost. Bit će neizvjesno do kraja sezone", rekao je Meleke u podcastu beINA.
Meleke je podsjetio je na Jakirovićevu dosadašnju karijeru.
"Prošle godine je vodio Dinamo, osvojio prvenstvo i otišao u Ligu prvaka. Otpušten je nakon poraza 9:2 od Bayerna. Ali, realno, poraz od Bayerna nije ništa neobično. Čak i kad izgubite 3:0, to je i dalje poraz", izjavio je Meleke.
PROMO
MEGA ŠANSA SVAKI DAN: Zgrabi čak 30 posto bonusa na uplatu
Glavne nagrade HELL promocije: Mercedes i Kawasaki otišli u Sarajevo i Trebinje
NOVO U MERIDIANU: Gledaj live meč na telefonu - igraj tikete uporedo!
AdmiralBet: 20.000 KM za šampione klađenja!
EARLY PAYOUT TURNIR U MERIDIANU: Skrati put do 10.000 KM
Igraj u Meridianu: Najveće kvote na sve mečeve Lige Evrope i Lige konferencija
START BEZ USLOVA: Meridian poklanja 115 KM
HOTEL AMICUS: Vaša prva adresa za savršen odmor u Mostaru!
Copyright © 2011 - 2021 BHFudbal.ba