FK ŽELJEZNIČAR

Željezničar predstavio novi dres povodom 100. rođendana kluba!

100 GODINA ŽELJEZNIČARA

Fudbalski klub Željezničar u nastavku predstavlja glavnu garnituru Macron dresova za tekuću sezonu, a povodom stogodišnjice Kluba.

- Dres za sezonu 2021/2022 je dres povodom 100 godina Kluba. U stoljeću ljubavi vratili smo se retro modelu dresa koji je prilagođen dobu u kojem živimo. Simbolične plavobijele pruge koje, ustvari, predstavljaju boje Kluba u proteklih 100 godina i najčešće zastupljen dizajn dresova posebno u prvoj polovini stoljeća postojanja našeg Kluba. U plavim prugama sadržano je sto brojeva koji predstavljaju stotitnu godina Kluba od osnivanja do danas.

Zlatne linije na dresu obilježavaju zlatni jubilej i stoljeće postojanja dok je, po uzoru na velike svjetske klubove, grb specijalno prilagođen isključivo za stogodišnji dres, a sastoji se od svih elemenata dosadašnjih grbova u kojima je naš Klub ostvario najzapaženije rezultate ili koji su se najčešće pojavljivali u našem grbu tokom svih ovih godina, stoji u saopštenju Željezničara.

Izrađen je i poseban font s posebnim detaljima s ciljem obilježavanja 100 godina postojanja Kluba. Ispod kragne je izvezeni broj 100 u zlatnoj boji.

Dres je izrađen od najsavremenijih i najkvalitetnijih materijala kojima raspolaže kompanija “Macron”.

Autor dizajna dresa je Haris Stambolić u saradnji s Elvisom Huremovićem.

Prvi kontigent dresova je dostupan u ograničenim količinama u veličinama od XXS do 4XL, a cijena dresa je 100,00 KM. Prodaja se vrši u Shopu FK Željezničar i putem Online Shopa, a aktivni članovi ostvaruju popust od 10%.

VEZANE VIJESTI

SARAJEVO

POSLJEDNJE ZBOGOM: Sahranjen legendarni Ivica Osim!

SARAJEVO

Izjava Piksija Stojkovića dovoljno govori o Osimovoj veličini!

SARAJEVO

SVI SU DOŠLI: Velika imena na komemoraciji Ivicu Osimu!

SARAJEVO

Hadžibegić kroz suze: Lako je pričati o njemu, teško se oprostiti od Ivice Osima!

VIŠE IZ KATEGORIJE

PECARA

Meč izmedu Širokog i Sarajeva registrovan rezultatom 3:0!...

MOSTAR

Dudić: Ako Zrinjski ne uđe u Konferencijsku ligu onda niko nikad iz BiH!...

31. KOLO

LJEPOTICA KOLA: Posušje uspjelo uzeti bod Zrinjskom!...

31. KOLO

TRIJUMF VRIJEDAN OPSTANKA: Sloboda bolja od Borca!...

BHFudbal.ba i naši partneri upotrebljavamo neosjetljive podatke poput kolačića ili identifikatora uređaja u svrhe kao što su prikazivanje prilagođenih oglasa, mjerenje prometa i odabira naših posjetitelja te prilagođavanje sadržaja vama. Kliknite na akciju "Prihvati i zatvori" kako biste pristali na ove postupke i zadržali korisničko iskustvo koje je prilagođeno Vama. Nastavkom upotrebe ovih stranica i klikom na dugme "Prihvatam" pristajete na pohranu i pristup kolačićima.

Prihvati i zatvori