DERBI KOLA

REMI NA TUŠNJU: Sloboda i Željezničar podijelili bodove!

(Foto: fkž)

Fudbaleri Željezničara su u okviru 18. kola m:tel Premijer lige BiH remizirali sa Slobodom 1:1.

Jusić u trećoj minuti glavom šutira, ali bez veće opasnosti po Bendera i gol Plavih. Karišik hvata volej u 11 minuti, ali Bender sigurno brani. Beganović prijeti u 27. minuti, lopta se od bloka odbija malo pored naše stative u korner.

Mujezinović dobro šutira iz slobodnog udarca u 29. minuti, Bukvić paradom brani. Željo je poveo u 31. minuti. Mujezinović je ubacio iz prekida, a Vrhovac sjajno skočio i glavom pogodio gol Slobode.

Sloboda je poravnala u 42. minuti. Nakon ubačaja iz prekida Ramić je ostao sam i glavom postigao pogodak.

Na poluvrijeme se otišlo sa 1:1.

Juričić nakon dobro proigravanja Crnčevića u 49. minuti iskosa šutira pored gola domaćih. Dvije minute poslije Subašić glavom šutira nakon prekida, Bukvić dobro postavljen i hvata loptu. Balić u 75. minuti iskosa glavom šutira preko gola.

Bojo u 83. minuti iskosa sa 20 metara šutira, Bukvić brani. Udarac Beganovića iz 88. minute brani Bender u korner.