AKTUELNO Hoće li USKOK pokucati na vrata Nogometnog saveza FBIH? SAVEZ KONAČNO PRELOMIO: Evo ko sudi mostarski derbi u subotu START BEZ USLOVA: Meridian poklanja 115 KM Drama u Banjoj Luci: Struka suspendovala Gigovića, Kazlagića, Njegomirovića..., uslijedio poziv, pljuštale ostavke? Fudbal i uspon novih online kazina: Kako sportski fanovi utiču na industriju kockanja? 'Ja sam musliman i volim svoju religiju, elhamdulillah za sve' Nogometni savez BiH kaznio Slobodu novčano i oduzimanjem bodova EMIR SPAHIĆ dovodi VELIKU ZVIJEZDU među Zmajeve?! Šokantne optužbe bh. kluba ODJEKNUT će državom Švicarci okrenuli leđa zastavi Izraela tokom himne


KANTON SARAJEVO
Haris Zahiragić podnio inicijativu da se Želji dodijeli 100.000 KM
100.000 KM ZA 100 GODINA POSTOJANJA
- 02:15
- 20.09.2021
- Autor: BHFudbal.ba
Zastupnik u Skupštini Kantona Sarajevo Haris Zahiragić, podnio je incijativu da se Željezničaru za sto godina postojanja dodijeli 100.000 KM.
On je na svojoj Facebook stranici objavio sadržaj inicijative koju će predložiti Skupštini KS. Njegovu objavu prenosimo u cjelosti.
Podnosim inicijativu: 100.000KM za 100 godina!
- Danas je Željin rođendan, veliki jubilej, 100 godina – nije šala. Iako sam od rođenja vatreni navijač Sarajeva, čestitam komšijama od srca! Iskreno, malo sportskih kolektiva na svijetu se može pohvaliti takvom tradicijom. Nažalost, ovu svečanost je malo zasjenila loša finansijska situacija u kojoj se nalazi Željo, a sve radi improvizacija i izostanaka sistemske podrške države (tj. Kantona) sportu. S tim u vezi, na posljednjoj sjednici Skupštine KS na Dnevnom redu bile su Izmjene Zakona o sportu KS. Pokušao sam govoriti o pravim problemima u profesionalnom sportu, ali nažalost sam spriječen! Uzeta mi je riječ jer, zamislite paradoksa, kršim Poslovnik i ne govorim o temi (Zakon o sportu), jer govorim o Želji, KK i RK Bosni, Sarajevu? Iako iskreno ne znam o čemu bih drugo govorio, to jeste šta je preče u sportu od definisanja klubova i sportskih kolektiva od interesa za Kanton Sarajevo? Iako sam na sjednici grubo cenzurisan dok sam govorio o problemima u Želji, to nije spriječilo donosioce odluka u Kantonu Sarajevo (koji me i jesu cenzurisali, jer ne žele valjda da slušaju istinu o KK Bosni) da se sinoć nađu na tribinama, to jeste VIP loži, stadiona Grbavica! Malo mi je to izgledalo licemjerno. Ne znam da li su sinoć oni navijali za Želju ili Velež – jer su ranije isticali da navijaju za Velež, nisu nam to ni rekli, ali nema veze, političari k’o političari… Međutim, da ne bude da im nisam dao šansu za popravni, na narednoj sjednici Skupštine KS podnijet ću inicijativu da Vlada KS odmah dodijeli Želji 100.000KM. Simbolično, 100 hiljada za 100 godina! Osim simbolike, taj novac će, siguran sam, dobro doći da barem malo, privremeno, olakša tešku finansijsku situaciju u Želji. Želim da vjerujem da će kolege iz Skupštine ipak proći na ovom popravnom ispitu: Acta non verba!
PROMO
START BEZ USLOVA: Meridian poklanja 115 KM
HOTEL AMICUS: Vaša prva adresa za savršen odmor u Mostaru!
Dobrodošli u Herceg, gdje prozori i vrata otvaraju put prema budućnosti
SUV KOJI MOŽETE PRIUŠTITI: Novi Duster potpuno opremljen za 47.900 KM
AKO STE PUNOLJETNI: Odmah možete dobiti 130 KM na račun
Kladi se na Sarajevo-Borac u Meridianu: Najveće kvote i najraznovrsnija ponuda
SYNOTtip: Doživite iskustvo jedinog stvarnog online kazina u BiH
KLADI SE UŽIVO: Skini najveću kvotu za dio od 8.000 KM
Copyright © 2011 - 2021 BHFudbal.ba
✖