AKTUELNO Romano najavio transfer: Igrač porijeklom iz BiH seli u Ujedinjene Arapske Emirate Navijači Želje nisu naše želje:Simpatizeri Borca jasno protiv dolaska Save Miloševića Sramotna odluka: Omladinske košarkaške selekcije BiH ostaju bez nastupa Iznenadna bomba sa Koševa: Reprezentativac Kipra stiže u Sarajevo! Hoće li svi mečevi 32. kola imati VAR? Bosanska hobotnica najbolji golman Njemačke! Novi Zmaj dolazi u Njemačku: Ugledni novinar najavio transfer Admir Adžem predvodi Željezničar u narednoj sezoni! Evo gdje karijeru nastavlja Besim Šerbečić?! Lens kažnjen zbog Nidala Čelika


OPORAVAK OD POVREDE
Povreda Ahmetovića je prošlost – povratak na teren je budućnost
AHMETOVIĆ TRENIRA U PFHSC CENTRU
- 23:41
- 26.02.2021
- Autor: BHFudbal.ba 2
Kapiten FK Sarajevo, i najbolji strijelac Premijer lige BiH u sezoni 2019/2020, pretrpio je, krajem oktobra 2020, povredu prednjih križnih ligamenata u utakmici 1/8 finala Kupa BIH, protiv FK Krupa.
U tom trenutku, s obzirom na to da Ahmetović ima već 35 godina, pojavila se sumnja da, nakon ovako teške povrede, Ahmetović nikada više neće zaigrati.
Međutim, čini se da je javnost prerano otpisala ovog vrhunskog strijelca.
Nakon što ga je u Poliklinici Orthos (Sarajevo) operisao jedan od naših najboljih doktora, Prim. Mr. Sci. Dr. Senad Maksić, Ahmetović je započeo medicinski dio rehabilitacije, koji je po posebnom protokolu realizirao sa Mekić Murisom, jednim od najiskusnijih fizioterapeuta u BiH, kada su u pitanju sportske povrede. Po završetku medicinskog dijela rehabilitacije, odmah je, još većim intenzitetom, nastavio sportski dio rehabilitacije, pod nadzorom Maljević Adnana u PFHSC trening centru.
U ekskluzivnoj izjavi za naš portal, Mersudin Ahmetović je, uz svoj poznati osmjeh i vedri duh, rekao:
„Povreda je prošlost, a povratak na teren je budućnost. Medicinski dio rehabilitacije je prošao sjajno. Sada sam maksimalno posvećem trenažnom procesu, koji u ovoj fazi radim sa PFHSC timom, po posebnom programu koji je, u saradnji sa klubom, definisao trener Adnan Maljević. Treniram u infrastrukturno najboljem trening centru, u kojem imam uslove u rangu najboljih evropskih klubova, sa najboljim i najiskusnijim trenerima. Iz dana u dan se osjećam sve bolje, prezadovoljan sam rezultatima, i željno iščekujem povratak na teren. Nemam ni najmanju dilemu da će povratak biti vrlo uspješan“.
Pogledajte kratki video treninga Mersudina Ahmetovića.
PROMO
MEGA ŠANSA SVAKI DAN: Zgrabi čak 30 posto bonusa na uplatu
Glavne nagrade HELL promocije: Mercedes i Kawasaki otišli u Sarajevo i Trebinje
NOVO U MERIDIANU: Gledaj live meč na telefonu - igraj tikete uporedo!
AdmiralBet: 20.000 KM za šampione klađenja!
EARLY PAYOUT TURNIR U MERIDIANU: Skrati put do 10.000 KM
Igraj u Meridianu: Najveće kvote na sve mečeve Lige Evrope i Lige konferencija
START BEZ USLOVA: Meridian poklanja 115 KM
HOTEL AMICUS: Vaša prva adresa za savršen odmor u Mostaru!
Copyright © 2011 - 2021 BHFudbal.ba