ŠPANIJA

Messi novčano kažnjen zbog odavanja počasti Diegu Maradoni

MESSI ĆE MORATI PLATITI 600 EURA KAZNE

Takmičarska komisija španske La Lige kaznila je Lionela Messija sa 600 eura zbog načina na koji je odao počast legendarnom argentinskom fudbaleru Dijegu Armandu Maradoni, koji je preminuo prošle sedmice u 61. godini, prenosi Anadolu Agency (AA).

Naime, Messi je u nedjeljnoj utakmici La Lige protiv Osasune postigao gol u 73. minuti, koji je proslavio tako što je skinuo dres Barcelone i ostao u dresu Newell's Old Boysa sa brojem 10 koji je nosio Maradona u sezoni 1993/94. Zbog toga sudija Mateu Lahoz nije imao izbora i pokazao je Messiju žuti karton.

Španski mediji ističu da je kazna blaga, jer je za takav prekršaj predviđena novčana sankcija do čak 3.000 eura. Zbog poteza kapitena kažnjena je i Barcelona sa 350 eura.

Očekuje se da će se Barcelona žaliti na kaznu izrečenu od Takmičarske komisije.

Inače susret Barcelona – Osasuna završen je pobjedom Messijevog tima rezultatom 4:0.