Fudbalski klub Velež sinoć je i zvanično raspisao konkurs za poziciju direktora kluba, a reakcija navijača nije izostala.
Odmah po objavi, među pristalicama “Rođenih” počelo je da se spominje samo jedno ime – Džemil Šoše.
Šoše je bivši direktor Veleža koji je, zajedno s predsjednikom Šemsudinom Hasićem i trenerom Feđom Dudićem, vodio klub kroz jedan od najblistavijih perioda u novijoj historiji. Upravo tada Velež je igrao evropske utakmice protiv AEK-a i osvojio Kup Bosne i Hercegovine, što je bio trenutak ponosa za sve navijače.
Taj period se i danas pamti kao zlatno doba kluba poslije rata, a mnogi ga smatraju najuspješnijim u posljednjih nekoliko decenija. Zbog toga nije iznenađenje što navijači na društvenim mrežama i u razgovorima jasno poručuju – žele povratak Džemila Šoše na mjesto direktora, vjerujući da bi s njim Velež mogao ponovo zakoračiti na put uspjeha.