SARAJEVO

Milošević: Prilika da se neki novi momci dokažu

SELEKTOR FUDBALSKE REPREZENTACIJE BiH

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine otputovala je jutros čarter letom sa sarajevskog aerodroma u Luksemburg, gdje će sutra igrati pretposljednji meč kvalifikacija za Euro 2024. godine.

Nogometaši BiH već su izgubili šansu da se kroz kvalifikacije plasiraju na EP, pa će prestojeća dva meča, protiv Luksemburga te Slovačke u nedjelju u Zenici selektoru Savi Miloševiću poslužiti kao priprema za odlučujuće susrete baraža u martu.

Selektor je za ovaj meč napravio nekoliko promjena u spisku, pozvavši pet novih igrača, dok neće moći da računa na kapitena Edina Džeku koji je dobio poštedu te povrijeđene Miralema Pjanića i Seada Kolašinca. Na spisku nema ni standardnog golmana Ibrahima Šehića, kao ni Anela Ahmedhodžića, za kojeg se vjeruje da će se vratiti u tim za utakmice baraža.

Selektor je pred polazak istakao kako će na ovim mečevima šansu dobiti neki novi momci.

“Prilika da da vidimo gdje smo u ovom momentu pred te odlučujuće utakmice, ali i prilika za neke momke da pokažu šta znaju. U svakom slučaju treba pozitivno gledati na ove dvije utakmice. Kao što sam već rekao sve je bitno i da vidimo sa čime raspolažemo jer je ovo posljednje provjera pred baraž. Da vidimo na kojem smo nivou, šta je to što treba da se popravi i ujedno prilika za neke momke koji nisu bili u prvom planu da pokažu koliko mogu”, ističe Milošević za N1.

Ističe kako još uvijek nije odlučio ko će biti kapiten na ovom susretu.

“Nisam razmišljao ko će biti kapiten. Mislim da se na nivou saveza to odlučuje. Mislim da onaj koji ima najviše godina i najveći staž”, ističe Milošević.

Reprezentacija BiH danas će obaviti službeni trening na “Stade de Luxembourg” stadionu u 19 sati, a pola sata ranije planirana je konferencija za novinare.

Utakmica s Luksemburgom igra se u četvrtak od 20 sati i 45 minuta.

U petak je planiran povratak u BiH, a do susreta sa Slovačkom igrači će boraviti u Trening centru NSBiH u Zenici.

VEZANE VIJESTI

NJEMAČKA

NEVJEROJATNO: Uđe u svlačionicu i kaže mi 'gdje si, četniče"

BANJA LUKA

HOROR U BANJOJ LUCI: Topuzović dosudio NEVJEROJATAN penal

MOSTAR

Potpredsjednik Zrinjskog boravio sa Dodikom u Jerusalemu

MOSTAR

POTRES U MOSTARU: Zrinjski imenovao NOVOG trenera

MOSTAR

Velež misli o budućnosti: Dva VELIKA talenta potpisala ugovore

PROMO

AKO STE PUNOLJETNI: Odmah možete dobiti 130 KM na račun

Kladi se na Sarajevo-Borac u Meridianu: Najveće kvote i najraznovrsnija ponuda

SYNOTtip: Doživite iskustvo jedinog stvarnog online kazina u BiH

KLADI SE UŽIVO: Skini najveću kvotu za dio od 8.000 KM

ULTRA BET BOOST TURNIR: Pojačaj kvote za moćnih 30.000 KM

CASHCOASTER U MERIDIANU: Prilika da zgrabiš dio od 200.000 KM

Meridian ima najveće kvote za Premijer ligu: Aston Villa 2.85, Brighton 2.15

BH Telecom ostvario rekordne prihode i dobit u 2024. godini!

IZDVOJENO

VIDEO

PARTNERI