AKTUELNO Menadžer iz Njemačke ŽESTOKO prozvao sportskog direktora Veleža! FENOMENALNA UTAKMICA: Dvije asistencije Ćivića za Ferencvaroš! Pjanić bijesan zbog Rusije: Kako Izrael može, a Rusija ne može? Ćorić je ponudio ostavku, isplati li se Željezničaru da je prihvati? VELEŽ PRONAŠAO ZAMJENU: Bivši Piksijev pomoćnik novi trener! Misketov sin jučer briljirao u ligi Republike Srpske GOSPODIN, BIO I OSTAO: Maka Ivanković ismijao Kazlagića Ovo je samo za MIRZU KAZLAGIĆA faul u napadu KRIMINALAC IZ CAZINA: Evo šta je sada DOSUDIO BOGU PLAKAT: Kazlagić sudio NEVJEROJATAN penal!

SARAJEVO
Varešanović i Ziljkić: Nema alibija, sve je na nama!
PRVO PRETKOLO KONFERENCIJSKE LIGE
- 20:34
- 19.07.2023
- Autor: Redakcija
FK Sarajevo u četvrtak igra uzvratnu utakmicu 1. pretkola Konferencijske lige protiv gruzijskog Torpedo Kutaisija.
Na konferenciji za medije obratili su se šef stručnog štaba Mirza Varešanović i kapiten Almedin Ziljkić.
- Sigurno nas čeka neizvjesna utakmica sa jako dobrim i iskusnim protivnikom, sa dobrom organizacijom igre i dobrim igračima.
Mislim da smo mi uz malo sportske sreće mogli riješiti utakmicu u prvih 35 minuta. Nismo to uspjeli, ali nadam se da ćemo to sutra uspjeti uraditi - kazao je Varešanović.
Trener Torpeda Stiv Kin (Steve Kean) smatra da se njegov tim uspio vratiti nakon promjene taktike. Ipak, Varešanović nije takvog mišljenja.
- Ne bih se složio sa trenerom Torpeda. Ne znam na šta misli, nismo vidjeli tu promjenu taktike ili formacije, mi smo u toj njihovoj promjeni taktike dali dva gola.
Ne vidim baš da su nam na taj način naškodili. Mi imamo naš plan igre, koji smo pokazali u tih prvih 30 minuta. Primili smo gol u nezgodno vrijeme, i to bez prekida.
Drugi gol smo također primili iz naše greške. Drugi gol smo primili iz tranzicije, a prvi iz prekida, a oba smo dali iz posjeda, tako da se ne slažem s ocjenama o promjenama taktike - prokomentarisao je Varešanović promjene u taktici Torpeda.
Novinarima se obratio i kapiten Almedin Ziljkić uz riječi kako je trener Torpeda "ponizio" klub.
- Torpedo je ozbiljna ekipa i ne smijemo je podcijeniti ni u jednom momentu. Doveli su sjajna pojačanja, ali sve je na nama.
Od pristupa će zavisiti najviše. Mislim da smo se dobro spremili. Noćna je utakmica i vrućina ne smije biti alibi. Trener Topreda donekle nas je ponizio izjavom i dao nam je dodatani motiv za sutra - rekao je Ziljkić.
Podsjetimo, Sarajevo će u četvrtak na stadionu "Asim Ferhatović Hase" dočekati gruzijski Torpedo u uzvratnoj utakmici. Utakmica je na programu od 21 sat.
PROMO
SUV KOJI MOŽETE PRIUŠTITI: Novi Duster potpuno opremljen za 47.900 KM
AKO STE PUNOLJETNI: Odmah možete dobiti 130 KM na račun
Kladi se na Sarajevo-Borac u Meridianu: Najveće kvote i najraznovrsnija ponuda
SYNOTtip: Doživite iskustvo jedinog stvarnog online kazina u BiH
KLADI SE UŽIVO: Skini najveću kvotu za dio od 8.000 KM
ULTRA BET BOOST TURNIR: Pojačaj kvote za moćnih 30.000 KM
CASHCOASTER U MERIDIANU: Prilika da zgrabiš dio od 200.000 KM
Meridian ima najveće kvote za Premijer ligu: Aston Villa 2.85, Brighton 2.15
Copyright © 2011 - 2021 BHFudbal.ba