TUŠANJ

VELIKI TRIJUMF ZA TUZLAKE: Sloboda srušila Široki!

31. KOLO PREMIJER LIGE BIH

Sloboda je stigla do vrlo važnih bodova nakon što je u sudijskoj nadoknadi savladala Široki Brijeg (2:1) u 31. kolu Premijer lige BiH.

U prvih 45 minuta nije bilo golova. Prvi su zaprijetili gosti u četvrtoj minuti, Ćavar je šutirao, međutim lopta je pogodila vanjski dio mreže gola Slobode. Tri minute poslije pokušao je i Kuprešak, ali bez opasnosti po gol Bukvića.

Igrao se 11. minuti Kurtalić je prijetio, a Josipović odbranio njegov udarac. Dvije minute poslije, šutirao je Komazec sa vrha šesnaestrca, ali je ponovo golman Širokog bio siguran.

Ćavar je ponovo prijetio u 22. minuti susreta, šutirao je sa nekih dvadesetak metara preko gola Slobode. Imali su fudbaleri Slobode u nastavku dvije prilike preko Komazeca i Kurtalića, ali do promjene rezultat nije došlo.

Imao je Široki Brijeg dobru kontru u 37. minuti, ali je na kraju Bukvić odbranio šut Radića.

Sloboda je povela u 52. minuti nakon što je iskusni Stojan Vranješ realizovao penal.

Široki se vratio u 80. minuti preko Dominika Radića, a onda je Emir Jusić u trećoj minuti sudijske nadoknade donio zlata vrijednu pobjedu svom timu.