UEFA EUROPA LIGA

Remi Seville i Juventusa, Roma slavila protiv Leverkusena!

REVANŠI 18. MAJA

U prvim duelima polufinala UEFA Europa lige Sevilla i Juventus su večeras u Torinu odigrali 1:1, a Roma je rezultatom 1:0 pobijedila protiv Bayera iz Leverkusena.

U susretu odigranom na Allianz Areni u Torinu snage su odmjerili Juventus i Sevilla. Gosti su poveli golom Youssefa En-Nesyrija u 26. minuti prvog poluvremena. Kada se činilo da će Sevilla slaviti, u sedmoj minuti sudijske nadoknade Federico Gutti je donio remi Juventusu.

U drugom susretu Roma je na stadionu Olimpico ugostila ekipu Bayera iz Leverkusena. Prvo poluvrijeme okončano je bez golova. Roma je došla do vodstva u 63. minuti pogotkom Edoarda Bovea, što je bio konačan rezultat utakmice.

Revanš utakmice polufinala su na rasporedu 18. maja,.

Finale Europa lige igra se 31. maja na Puskas Areni u Budimpešti.