MOSTAR

Velež: Sudiju Sivca će istraživati Tužiteljstvo BiH gdje i sam radi!

ŽESTOKO SAOPŠTENJE VELEŽA

U FK Velež očito ne mogu više trpjeti zbog, kako vjeruju, nepravde koja im je nanesena u posljednjim

U Veležu su posebno ogorčeni na suca Ermina Sivca koji je priznao pobjednički pogodak Željezničaru, iako je njihov igrač napravio očit prekršaj na golmanu Veleža, ali još nisu preboljeli ni Sabriju Topalovića, koji ih je, kako oni vjeruju, oštetio u Širokom Brijegu.

Stoga su se oglasili priopćenjem u kojem tvrde da će Sivca prijaviti nadležnim institucijama i koje donosimo u cjelosti.

- Upravni odbor Fudbalskog kluba Velež izražava ogorčenje nakon brutalne nepravde učinjene ovom klubu na utakmici protiv Željezničara na Grbavici u režiji sudije Ermina Sivca. Prekršaj nad golmanom Veleža koji je prethodio pobjedonosnom golu domaćina vidjela je cjelokupna bh. javnost, ali sudija Sivac nije.

- Da će izvršitelji najprljavijih poslova na terenu raditi protiv Veleža dalo se naslutiti još u Tuzli na utakmici protiv Tuzle City kada nam je pobjeda sudijskom odlukom oteta u posljednjim sekundama. Potom u Širokom Brijegu kada sudija Sabrija Topalović nije svirao čisti kazneni udarac za Velež.

- Prešli smo preko toga vjerujući da se slična nepravda na terenu neće ponoviti. Međutim, nakon sinoćne lakrdije na Grbavici odlučili smo da se oglasimo i javnosti saopštimo da je očito Velež problem kada je u situaciji da se u vrhu tabele bori za izlazak na evropsku scenu.

- Da je situacija obrnuta, da naš klub nije tako visoko Topalović i Sivac ne bi uopšte u tome vidjeli problem i sve bi po njihovim aršinima bilo uredu. Ovako, kada je Velež pri vrhu i u igri za Evropu svjedočimo brutalnoj krađi i pljački našeg kluba.

- Koliki je apsurd u tome što se sinoć dešavalo na Grbavici svjedoči i činjenica da je dotični Ermin Sivac uposlenik Tužiteljstva BiH i da će se najvjerovatnije desiti da će ga institucija u kojoj je zaposlen istraživati, a paradoks i nečuveno je to da Sivac već deset godina živi u Sarajevu. Kako je moguće da klubu iz Sarajeva sudi sudija iz Sarajeva? 

VEZANE VIJESTI

MOSTAR

TOTALNA REKONSTRUKCIJA: Četiri igrača napustila Velež

MOSTAR

Sarajevo razbilo Veleža i potvrdilo ulazak u Evropu!

MOSTAR

Velika nada Veleža potpisala prvi profesionalni ugovor

ZENICA

Član stručnog štaba HŠK Zrinjski pogođen stolicom

ZENICA

SRAMOTNO: Ultrasi okrenuli leđa himni Bosne i Hercegovine

PROMO

Skini aplikaciju AdmiralBet, registruj se i preuzmi 50 KM bonusa!

Studenti Tehnološkog fakulteta Univerziteta Tuzla posjetili MADI

Počinje sedam najneobičnijih dana u životu Enisa Bešlagića, ali i Binga!

VIKEND NAJVEĆIH KVOTA: Sarajevo 2.70, Bayern 1.80, Liverpool 2.00!

Decenija najboljeg prijateljstva Binga i SOS Dječijih sela u BiH

Nijedna poslovnica trgovačkog lanca Bingo neće raditi za 1. maj

AdmiralBet avion leti 250KM/h! Kiša Freebet-a na igri Aviator!

Bingo Group svu dobit u 2022. reinvestirao u privredu BiH

IZDVOJENO

VIDEO

PARTNERI

BHFudbal.ba i naši partneri upotrebljavamo neosjetljive podatke poput kolačića ili identifikatora uređaja u svrhe kao što su prikazivanje prilagođenih oglasa, mjerenje prometa i odabira naših posjetitelja te prilagođavanje sadržaja vama. Kliknite na akciju "Prihvati i zatvori" kako biste pristali na ove postupke i zadržali korisničko iskustvo koje je prilagođeno Vama. Nastavkom upotrebe ovih stranica i klikom na dugme "Prihvatam" pristajete na pohranu i pristup kolačićima.

Prihvati i zatvori