LIGA PRVAKA

Bayern slavio protiv PSG-a u Parisu, Milan bolji od Tottenhama!

MINIMALNE POBJEDE

Nogometaši Bayerna i AC Milana upisali su pobjede u prvim susretima osmine finala Lige prvaka.

Paris je na svom „Parku prinčeva“ dočekao Bayern i ostao neugodno iznenađen. Bavarci su bili bolja ekipa tokom cijele utakmice i na kraju su slavili rezultatom 0:1.

Prvo poluvrijeme nije donijelo previše prilika, sve do kraja i nekoliko pokušaja Eric Maxim Chupo - Motinga.

Bavarci su poveli preko Kingsley Comana u 53. minuti.

PSG-u je očigledno trebao taj primljeni pogodak, jer su se poslije toga probudili, a poništena su im čak dva gola.

Oba puta Kylian Mbappeu koji je utakmicu počeo na klupi.

To je ipak bilo nedovoljno, a treba dodati da će i Benjamin Pavard propustiti sljedeću utakmicu zbog crvenog kartona.

Milan je savladao Tottenham rezultatom 1:0 na svom San Siru.

Milan je poveo golom Diaza u 7. minuti nakon zbunjenosti odbrane Tottenhama. Theo je šutirao, a odbrana nije uspjela očistiti i najbolje se snašao Diaz.

Ostatak utakmice je više manje proveo u odličnoj odbrani Milana, koja nije dopustila fudbalerima Tottenhama da se razigraju.

Milan je bez većih problema priveo utakmicu kraju i imat će prednost na gostovanju u Londonu za 3 sedmice.