AKTUELNO NOVA DRAMA: Sarajevo se još ne vraća na Koševo?! Dragan Jevtić objavio spisak bh. juniorki za kvalifikacije! Bivši Zmaj Vladan Kovačević podnio tužbu protiv FIFA-e! Mateo Kovačić donio veliku pobjedu Hrvatskoj protiv Turske! Uposlenici hotela u Madridu vrijeđali fudbalere Maroka zbog Ramazana Mlada reprezentacija BiH pobijedila Kinu sa 2:0 Bh. kadetkinje pregazile vršnjakinje iz Kazahstana Kadetska reprezentacija BiH slavila protiv Bjelorusije! Denis Huseinbašić: Moj cilj je da igram za seniorski tim Njemačke! Saša Papac i Nikica Jelavić igrali za legende Glasgow Rangersa

ZMAJEVI
Uspješna godina iza reprezentacije Bosne i Hercegovine!
OSVOJILI PRVO MJESTO U LIGI NACIJA
- 11:14
- 04.01.2023
- Autor: FENA
Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine 2022. godinu će okončati na 57. mjestu FIFA rang liste. Najbolji nogometaši BiH u kalendarskoj godini na izmaku odigrali su osam utakmica te upisali četiri pobjede i po dva remija i poraza.
Ljubitelji nogometa u našoj zemlji mogu biti zadovoljni igrama reprezentacije u protekloj godini, posebno u okviru UEFA Lige nacija.
Naime, reprezentacija BiH ostvarila je odličan rezultat osvojivši treću grupu lige B UEFA Lige nacija. BiH je u nastupila u grupi sa selekcijama Finske, Crne Gore i Rumunije, te upisala tri pobjede, dva remija i poraz, što je joj donijelo prvo mjesto i plasman viši rang ovog takmičenja.
Ovi uspjesi posebno raduju kada imamo u vidu da je BiH godinu započela porazom u prijateljskoj utakmici od Gruzije (1:0), te slabašnom pobjedom (1:0) protiv selekcije Luksemburga.
Žrijeb kvalifikacionih grupa za EURO 2024. obavljen je u oktobru u Frankfurtu a reprezentacija Bosne i Hercegovine će u grupi J za protivnike imati Portugal, Island, Luksemburg, Slovačku i Lihtenštajn.
Nakon žrijeba oglasio se kapiten reprezentacije BiH Edin Džeko, koji je istaknuo da je grupa izjednačena i da će se više ekipa boriti za drugo mjesto, dok je Portugal veliki favorit za prvu poziciju.
- Što se tiče ostalih ekipa, smatram da možemo igrati sa svima i imamo realne šanse da napravimo dobar rezultat i budemo među prve dvije ekipe. Naravno, to važi samo u slučaju da mi budemo pravi i na najvišem nivou. Imamo protivnike protiv kojih se može igrati i najbitnije je da budemo spremni i da ni jednu utakmicu ne potcjenjujemo. Radujemo se predstojećim kvalifikacijama i nadam se da ćemo ostvariti uspjeh – izjavio je Džeko.
Od protivnika reprezentacije Bosne i Hercegovine u predstojećim kvalifikacijama za EURO 2024, najbolje plasirana je selekcija Portugala koja se sa 1702 boda nalazi na 9. mjestu. Slovačka je 54. (1425), Island 63. (1380), Luksemburg 92. (1245), a Lihtenštajn je na 198. poziciji sa 859 bodova.
Kvalifikacija započinju 23. marta kada Bosne i Hercegovina dočekuje selekciju Islanda. Tri dana kasnije najbolji nogometaši BiH gostovat će Slovačkoj. U junskom kvalifikacijskom prozoru BiH će prvo gostovati Portugalu (17. juna), dok tri dana kasnije dočekuje Luksemburg.
Uprkos relativno dobrim rezultatima, selektorsku poziciju najvjerovatnije će napustiti bugarski stručnjak Ivaylo Petev kojem ističe ugovor, a o njegovoj sudbini raspravljat će Izvršni odbor 4. januara. Prema nezvaničnim navodima, Petev nema podršku članova IO i vjerovatno će završiti priču sa reprezentacijom BiH. Nekoliko stručnjaka pominje se kao njegovi nasljednici, među kojima bivši bh. selektori Safet Sušić, Faruk Hadžibegić i Mehmed Baždarević.
PROMO
ADMIRALBET FREEBET BONUS za kvalifikacione utakmice EURO 2024.
SAMO NA ADMIRALBET-u: 250 KM aviator Freebet-a svaki dan!
AdmiralBet nudi najveće kvote za okršaj LIVERPOOLA i MANCHESTER UNITEDA
AdmiralBet dokazao lidersku poziciju! Iphone 14 Pro Max ide u Nevesinje
ADMIRALBET KVOTE: Union Berlin 5.20, Barcelona 1.95, Lazio 2.50!
ADMIRALBET KVOTE: Liverpool 2.00, Rennes 2.45, B. Dortmund 1.80!
AdmiralBet najveće kvote: Union 2.40, Sporting 3.40, Marseille 3.10!
NOVO IZ MESNE INDUSTRIJE MADI: Mljeveno meso od junetine!
Copyright © 2011 - 2021 BHFudbal.ba