AKTUELNO EARLY PAYOUT TURNIR: Ubrzaj igru i uzmi dio od 2.500 KM! Igora Štimca čeka ista sudbina kao i Sergeja Jakirovića? Potvrđena satnica baraža: Zmajevi saznali termine odigravanja mečeva! Transfer bomba u najavi: Reprezentativac BiH privukao pažnju dva kluba! Drugo kolo Admiral Elite Mininogometne Lige donijelo 'kišu' golova! Barbarez se oglasio poslije žrijeba: Ispunila mu se želja! Legende bh. fudbala obilježile Dan Oružanih snaga BiH uz revijalni meč Evo protiv koga Zmajevi igraju ako prođu u finale baraža! Zmajevi saznali protivnika u polufinalu baraža! Gledajte UŽIVO žrijeb baraža gdje će BiH dobiti protivnika!
PARIZ
Safet Sušić otkrio da li preuzima reprezentaciju BiH!
BIVŠI SELEKTOR BiH
- 09:44
- 27.12.2022
- Autor: BHFudbal.ba
Bivši selektor fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Safet Sušić govorio je ekskluzivno za N1 o aktuelnim temama i izboru novog selektora Zmajeva.
Sušić ističe da ne želi biti jedna od opcija, te ako savez želi ponovo njega na klupi, onda Pape ima određene uslove i samo se može pregovarati sa njim, ukoliko je jedini izbor za selektora u ovom trenutku.
Više od 7 hiljada glasalo je u anketi portala N1 BiH o izboru novog trenera BiH. Safet Sušić je u konkurenciji sa Vladimirom Petkovićem, Mehmedom Baždarevićem i Farukom Hadžibegićem, dobio čak 48% simpatija bh. navijača.
“Prvo hvala Vam na povjerenju. Možda su ljudi i malo nostalgični. I oni koji su bili protiv mene, sada su možda za mene. Jer, ipak jedino sa mnom reprezentacija je otišla na jedno veliko svjetsko takmičenje. Vrijeme brzo prolazi. Ako ne budem sada selektor, možda povedem selekciju u narednim kvalfikacijama za SP” rekao je Sušić i dodao:
“Neko da bi bio kandidat mora da podnese na neki način kandidaturu i mora da ima kontakt. Ja nikakv kontakt sa njima nemam i ne treba mene smatrati kandidatom. Kada bi bio kandidati, bio bi pod nekim određenim uslovima. Ni u jednom trenutku ne bi htio biti u konkrenciji s nekim. Između ostalog. Ne smatram da sam jedan od kandidata za selektora” kazao je Sušić na početku razgovora za N1.
Imate li želju da ponovo vodite Zmajeve? Odnosno da postanete prvi selektor koji će odvesti BiH na EURO, nakon plasmana na Mundijal?
“Ne bih ja želio sada o tome da govorim. Možda su već i izabrali. Ne bih zaista se nudio. Trenutno sam slobodan. Niko iz saveza me nije zvao da me pita, da li me to interesuje. Ne bih zaista želio na tu temu da razgovaram” izričit je bio legendarni Pape.
Kako ocjenjujete dosadašnji rad Ivayla Peteva?
“Istina u Ligi nacija je imao dobre rezultate. Ali pred njega se postavio cilj, kao i pred svakog selektora, da odvede BiH na Svjetsko prvenstvo. Nije uspio da ostvari cilj. Zašto savez nije želio da s njim produži ugovor nakon dobre Lige nacije, to je već njihova stvar”.
Mnogo je spekulacija za novog selektora. Pominju se vaši prijatelji Mehmed Baždarević, Faruk Hadžibegić, čak i Vladimir Petković, a Vahid Halilhodžić jasno je dao do znanja da moraju postojati mnogo bolji uslovi da preuzme klupu Zmajeva?
“Zbog toga kažen, ne bi htio da budem u konkurenciji. To su momci sa kojima sam u dobrim odnosima. Ni u kojem slučaju ne bih htio na takav način da budem kandidat” zaključio je bivši selektor BiH.
PROMO
MrBit: Poklon dobrodošlice do 50 KM i kvota od 9.50 za pobjedu BiH
Zmajevi idu u Beč po senzaciju i Mundijal: Veliki izazov i prilika pred BiH
Muzika UŽIVO VEČERAS za bh. navijače u Cafe Prestige u Beču!
MrBit je stigao: Poklon dobrodošlice i najbolja kvota za BiH-Rumunija
Put do Mundijala vodi i do poklon tiketa: BiH protiv Rumunije za historijsku šansu uz najveće kvote u Meridianu
MERIDIAN DOBRODOŠLICA: Tri bonusa da osjetiš razliku!
Ekskluzivna ponuda sobnih vrata sa skrivenim šarkama u Džeko Comerc!
SUPER HELI – HIT CRASH TURNIR: Uđi u zonu leta!
Copyright © 2011 - 2021 BHFudbal.ba


