Navikli smo da predsjednik Srbije Aleksandar Vučić ima mišljenje o svemu, da povezuje stvari koje su daleke, a čini se da i fudbal ne može da gleda kao igru. Nažalost, a zbog toga i gledamo fudbal.
"U finalu ne znam za koga ću navijati znam za koga ću navijati u utakmici za treće mjesto – za Maroko, to su naša prava braća, koja nikad neće priznati nezavisno Kosovo" - kazao je Vučić te dodao:
"Oni imaju problem sa Zapadnom Saharom. Sad ćete mi reći da cijeli Novi Pazar navija za Maroko, a ja treba da kažem da neću da navijam za njih jer su muslimani? Pa oni su naša braća, prijatelji“, rekao je Vučić koji je tako u fudbal umiješao pitanje Kosova, politike, vjeroispovesti, te ujedno i prokazao izbor određenog dijela ljudi.
Čemu ovakva retorika? Ali, kada se navikne na ovaj svakodnevni diskurs, onda je teško izaći iz toga.