QATAR 2022

QATAR: Hrvatska nakon jedanaesteraca izbacila Japan!

JAPAN IDE KUĆI

Fudbaleri Hrvatske nakon penala savladali su Japan i plasirali se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Kataru (2:1).

Nakon 1:1 u regularnom dijelu, "Vatreni" su bili sigurni u penal-seriji, a heroj je golman Dominik Livaković koji je odbranio čak tri šuta Japancima.

Japan je poveo preko Daizena Maede u 43. minuti nakon gužve pred hrvatskim golom, a u 55. minuti izjednačio je Ivan Perišić. Perišić je tako stigao skor Davora Šukera na Mundijalima (šest golova), a prestigao je legendarnog napadača po broju golova na završnicama velikih tamičenja - sada ih ima deset.

Nakon što do kraja nije bilo golova, igrali su se produžeci, a potom i penali. Dominik Livaković je odbranio čak tri šuta. Zaustavio je pokušaje Minamina, Mitome i kapitena Jošide. Asano je jedini Japanac koji je bio siguran "s kreča", dok su za Hrvatsku pogađali Vlašić, Brozović i Pašalić, a promašio je samo Livaja.