QATAR 2022

Holandija prvi četvrtfinalist Svjetskog prvenstva u Kataru!

AMERIKA IDE KUĆI

Holandija je večeras, na početku nokaut faze Svjetskog prvenstva u Kataru, postala prvi četvrfinalista pobjedom nad reprezentacijom Sjedinjenih Američkih Država rezultatom 3:1.

Prvi go postigli su Holanđani već u desetoj minuti susreta, kada je strijelac bio Memphis Depay.

Daley Blind je povećao prednost na 2:0 tokom sudijske nadoknade prvog poluvremena. Susret je obilovao šansama za pogodak, a prednost Holandije smanjio je u 76. minuti Haji Wright.

Već u 81. minuti Denzel Dumfries je povećao prednost Holandije na 3:1 i riješio pitanje pobjednika.

Utakmica je odigrana na međunarodnom stadionu "Khalifa".

Od 20 časova igraju reprezentcije Argentine i Australije.