QATAR 2022

Mbappe sa dva gola donio pobjedu Francuskoj nad Danskom

FRANCUSKA U OSMINI FINALA

Kylian Mbappe postigao je dva pogotka za pobjedu Francuske nad Danskom rezultatom 2:1, čime je svojoj reprezentaciji donio plasman u osminu finala kolo prije kraja grupne faze takmičenja.

Aktuelni prvaci svijeta su došli do druge pobjede kojom su osigurali dalji plasman, dok je Danska ostala na jednom bodu i u posljednjem kolu će se s Australijom boriti za prolaz među 16 najboljih.

Francuzi su bili bolji tim većim dijelom utakmice, imali su mnogo više prilika i na kraju su zasluženo slavili.

Prvi pogodak postigli su u 61. minuti kada je Mbappe nakon duplog pasa sa Teo Hernandezom uspio da savlada Schmeichela.

Danci su uzvratili preko Christensena u 67. minuti, ali je napadač PSG-a u 86. minuti svojim drugim golom na ovom meču a trećim ukupno na SP-u donio vrijednu pobjedu svom timu.

U prvom meču drugog kola u ovoj grupi Australija je pobijedila Tunis sa 1:0.

Francuska nakon dva kola ima šest bodova, Australija je drugoplasirana sa tri, dok po bod imaju Danska i Tunis.