AKTUELNO Nova glavobolja za Barbareza, selektor nikako ne može biti sretan Određene sudije za 28. kolo WWin lige Bosne i Hercegovine ŽELJEZNIČAR protiv Njegomirovića i Borca uzeo TRI BODA Doktorska disertacija Feđe Dudića: Razbijena Crvena Zvezda! Ekskluzivno: Bivši trener Veleža Irfan Buz ima novi klub! IMAMO LI NOVOG ZMAJA: Rozić ponovo pogodio protiv Hajduka! NIŠTA OD PREMIJA: Zrinjski razbio Slogu u Doboju! Sloga dobija OGROMNE premije od Borca: Mogu li uzet bod Zrinjskom? Vinicius bi mogao biti suspendiran na dvije godine? FIFA će istražiti slučaj VELIKI KIKS SARAJEVA: Sloboda nosi bod s Koševa!


PREMIJER LIGA BIH
Zrinjski na prepunoj Grbavici slavio protiv Željezničara!
PLEMIĆI BOLJI OD ŽELJE
- 20:01
- 08.10.2022
- Autor: Redakcija
Nogometaši Zrinjskog su u derbi susretu 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine večeras u Sarajevu pobijedili ekipu Željezničara sa 1:0.
Aktuelni prvak BiH je golom Tičinovića u 30. minuti došao do pobjede na Grbavici i revanširao se Željezničaru za poraz iz prvog njihovog duela u ovoj sezoni te pretekao dojučerašnjeg lidera na tabeli od kojeg ima i dvije utakmice manje.
Obje ekipe u lijepom ambijentu pokazale su borbenu i dinamičnu igru, a gosti iz Mostara uspjeli su iskoristiti jednu priliku i odnijeti bodove sa Grbavice.
U 30, minuti Tičinović je iskoristio grešku Beće koji mu je praktično poklonio loptu i sa 18 metara preciznim udarcem zatresao mrežu.
Minutu prije toga Željezničar je tražio kazneni udarac reklamirajući igranje rukom, ali sudija Peljto nije reagirao što je izazvalo veliki revolt igrača domaćeg tima, ali i na tribinama.
Najbolju priliku u prvom poluvremenu Željezničar je imao u 38. minuti preko Santosa koji je istrčao kontranapad i izašao sam pred Čondrića, ali je golman Zrinjskog odličnom intervencijom spasio gol.
U posljednjoj minuti Hodžić je šutirao sa 25 metara, svi su vidjeli loptu u golu, ali je ipak pogodio samo vanjsku stranu mreže.
Štilić je u 59. minuti promašio nemoguće i propustio idealnu priliku da svojoj ekipi donese izjednačenje. Hodžić je ukrao loptu golmanu Čindriću i nesebično uposlio usamljenog Štilića koji se dugo namještao i sa desetak metara pogodio prečku nebranjenog gola.
Čondrić je i u 77. dobro intervenirao nakon udarca Amoaha i jedan je od najzaslužnijih što je Zrinjski sa Grbavice odnio tri boda.
Posljednju priliku za izjednačenje imao je Vego u 88. minuti, ali je sa 13 metara šutirao preko gola.
PROMO
Dobrodošli u Herceg, gdje prozori i vrata otvaraju put prema budućnosti
SUV KOJI MOŽETE PRIUŠTITI: Novi Duster potpuno opremljen za 47.900 KM
AKO STE PUNOLJETNI: Odmah možete dobiti 130 KM na račun
Kladi se na Sarajevo-Borac u Meridianu: Najveće kvote i najraznovrsnija ponuda
SYNOTtip: Doživite iskustvo jedinog stvarnog online kazina u BiH
KLADI SE UŽIVO: Skini najveću kvotu za dio od 8.000 KM
ULTRA BET BOOST TURNIR: Pojačaj kvote za moćnih 30.000 KM
CASHCOASTER U MERIDIANU: Prilika da zgrabiš dio od 200.000 KM
Copyright © 2011 - 2021 BHFudbal.ba