AKTUELNO Nevjerovatan pogodak Demirovića: Petom zatresao mrežu bivšeg kluba Rooney šokirao Engleze: Pogledajte šta je rekao o Džeki! Objavljene JEZIVE slike: Ubistvo brazilskog bodybuildera šokiralo javnost Haos na aerodromu: Novinari opkolili Dedića, pogledajte njegovu reakciju! Avdić šokirao javnost u BiH: Srbija je moja jedina domovina! Poraz koji ništa ne mijenja: Zmajevi i dalje koračaju ka Mundijalu! FIFA žestoko kaznila NSBiH zbog propusta na meču kvalifikacija za SP Veliki skandal u najavi: Posušje ne želi Bandića i Gedžića na terenu! Senzacija pred Borac: Željo dobio ogromna pojačanja! Masovna prevara: Kupio čak 7 karata za 420 KM i ostao pred stadionom



PREMIJER LIGA BIH
SARAJEVO PRORADILO: U Zenici savladali Borac iz Banja Luke!
VAŽAN TRIJUMF BORDO TIMA
- 19:56
- 08.10.2022
- Autor: Redakcija
U jednom od derbi susreta 13. kola M;tel Premijer nogometne lige Bosne i Hercegovine, Sarajevo je na zeničkom Stadionu “Bilino polje” slavilo protiv banjalučkog Borca rezultatom 1:0 (0:0), a strijelac jedinog gola bio je Dal Varešanović.
Pred oko 600 gledalaca na tribinima zeničkog stadiona, prvu veliku priliku za Sarajevo imao je već u 3. minuti Mersudin Ahmetović, ali je njegov šut sa oko 10 metara po sredini gola odbranio golman Borca Bojan Pavlović. U šesnaestercu Sarajeva u 6. minuti je pao Benjamin Tatar, ali sudija Mateo Musa nije smatrao da je bio prekršaj. Šut Ivana Ikića iz slobodnog udarca sa oko 30 metara lako je uhvatio Pavlović.
Golman Sarajeva Muhamed Šahinović dobro je intervenisao u 11. minuti te odbranio neugodan šut glavom Jove Lukića sa oko sedam metara. Šahinović je odbio i u 20. minuti loptu, također nakon šuta glavom sa oko sedam metara, koji je uputio Nedeljko Piščević.
Tatar je šutirao u 35. minuti, ali je njegov šut skrenut u korner. Prvo poluvrijeme okonačno je bez golova.
Sarajevo je u 58. minuti došlo u vodstvo preko Dala Varešanovića, koji je dobro reagirao na ubačenu loptu sa desne strane te je poslao u mrežu golmana Pavlovića. Ispostavilo se da je to bio i jedini gol na ovom, vrlo zanimljivom susretu. Borac je imao priliku da poravna u 77. minuti, ali je nakon šuta Nikole Ninkovića sa oko 16 metara, kojeg je golman Šahinović kratko odbio, Tatar iskosa sa lijeve strane odbijenu loptu uputio preko gola.
Samo dvije minute kasnije Tatar je, u trenucima dok se na oko 13 metara od gola Sarajeva, izgubio ravnotežu i pao pa je i ta prilika propala. Pokušaj šuta glavom Jurija Alena u 84. minuti završio je preko gola Sarajeva.
Šahinović je u 86. minuti odbranio još jedan šut, a Dejan Popara je u 90. minuti nakon kornera šutirao glavom, ali je Šahinović njegov šut ponovo skrenuo u korner za peti ovosezonski trijumf svog tima. Sarajevo je, tako, po drugi put ove sezone savladalo Borac, kojeg su u 2. kolu, na gostovanju u Novom Gradu, porazili s 3:1.
PROMO
BiH protiv Austrije za Mundijal: Za svaki gol Zmajeva poklanjamo ti 10 KM
Uhvati sportski bonus subotom u Meridianu!
Sportska sedmica na My TV u BH Telecomu!
Eurobasket turnir: Svaki tiket se broji!
Eurobasket specijali u Meridianu su SPECIJALNI: Sve što zamisliš možeš pronaći u Meridianovoj ponudi
VELIKA GUMA M AKCIJA: Vaš novi automobil je bliže nego ikada!
Lige petice u Meridianu startuju jako: Čeka te Bet boost turnir i nevjerovatne ponude
Pratite najuzbudljivije utakmice domaćeg fudbala uživo na MY TV!
Copyright © 2011 - 2021 BHFudbal.ba