9. KOLO

MULALIĆEVA EKIPA SLAVILA: Željo slavio protiv Igmana!

(Foto: fk željezničar)

Fudbaleri Željezničara su u okviru 9. kola m:tel Premijer lige BiH savladali Igman sa 1:0.

Malić u sedmoj minuti šutira poslije odbitka iz kornera, defanzivac gostiju izbacuej u korner. Haračić u 12. minuti šutira glavom preko gola. Pokušao je Malić i u 32. minuti, lopta nakon udarca sa distance ide proed gola. Dvije minute poslije Santos glavom šutira pored gola.

Malić sjano gura za Santosa u 37. minuti, Brazilac izlazi pred gol Igmana, ali Ćeman sjajno brani. Amoah probija u 41. minut, ubacuje, a Haračić šutira preko gola. Na poluvrijeme se otišlo sa 0:0.

Bodul iz slobodnog udarca prijeti u 49. minuti, lopta ide preko našeg gola. Minutu poslije Jakupović šutira, Bender brani. Mekić u 59. minuti sa 20 metara šutira preko gola. U 70. minuti velika šansa za Želju. Štilić je fenomenalno proigrao Haračića koji izlazi pred gol gostiju, šutira, ali Ćeman sjajno brani.

Plavi dolaze u vodstvo u 73. minuti. Malić je oduzeo loptu, dodao do Štilića koji sjajno asistira Amoahu za 1:0. Željo prijeti ponovo u 77. minuti, iskosa Amoah šutira, lopta pogađa Velića i pogađa prečku.