MOSTAR

RUTINSKI TRIJUMF ZRINJSKOG: Plemići bolji od Leotara!

BILBIJA POSTIGAO SVOJ 125. GOL U PREMIJER LIGI

U okviru 3. kola Premijer lige BiH, HŠK Zrinjski je Pod Bijelim brijegom slavio sa 4:1 protiv Leotara. Golove za domaće postigli su Savić, Ilinković, Bilbija i Mandić.

Zrinjski je furiozno otvorio utakmicu i već nakon petnaest minuta vodio je s 2:0. Plemići su poveli u 11. minuti, Niko Janković je centrirao, a Igor Savić glavom pogodio za 1:0.

Samo tri minute kasnije bilo je 2:0, a svoj prvijenac u dresu Zrinjskog postigao je Silvio Ilinković.

Nakon sigurnog vodstva domaći su krenuli po još koji pogodak, a odlične prilike imali su Bilbija u nekoliko navrata te Sabljić. Kazna za promašaje stigla je u 42. minuti. Nakon greške obrane Zrinjskog Mahir Karić je uposlio Ammara Đuderiju, a ovaj iz velike blizine pogađa za 2:1.

I drugi dio bio je sličan prvom. Zrinjski je stvarao prilike i promašivao. Ilinković je pogodio prečku, a Mario Ćuže promašio gol za nekoliko centimentara.

Ipak, u 78. minuti pitanje pobjednika je riješeno. Mandić je ubacio za Nemanju Bilbiju, a najbolji strijelac i igrač Zrinjskog rutinski je pogodio za 3:1. Bilbiji je to bio 125. pogodak u Premijer ligi i sada se izjednačio s dosadašnjim rekorderom Wagnerom Santosom Lagom!

U samoj završnici pao je i peti gol na utakmici. Janković je upisao drugu asistenciju, a Nikola Mandić postigao prvi pogodak u dresu Zrinjskog za konačnih 4:1.

Inače, Zrinjski je prvi put zaigrao u novoj garnituri dresova. Plemići su istrčali u crnim dresovima, ali sa zlatnom lentom.