PREMIJER LIGA BIH

FEĐA I IZMJENE: Sarajevo nakon preokreta slavilo protiv Sloge!

DOBRA UTAKMICA NA KOŠEVU

Fudbaleri Sarajeva pobijedili su večeras na Koševu ekipu Sloge iz Doboja sa 4:2, u susretu trećeg kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Izabranici trenera Feđe Dudića došli su do druge pobjede u sezoni iz dva meča, a ostvarili su je nakon preokreta.

Naime, prvo poluvrijeme završeno je vodstvom gostujuće ekipe, a strijelac jedinog pogotka u prvih 45 minuta bio je Stevanović koji je zatresao mrežu Sarajeva u 3. minuti.

Na izjednačenje se čekalo do 49. minute kada pogađa Mulahusejnović, dok preokret donosi Ikić u 59. minuti.

Četiri minute kasnije Džafić postiže pogodak za vodstvo Sarajeva od 3:1.

Sloga je u 85. minuti uspjela da postigne još jedan gol preko Dadića, ali u finišu meča u strijelce se upisuje Ahmetović i time otklanja sve dileme oko pobjednika ovog susreta.

U prvoj utakmici trećeg kola Borac je u gostima savladao Posušje sa 2:0 i došao do prve popbjede, Banjalučani su poveli u 39. minuti autogolom Pavlovića, a konačan rezultat postavio je Meleg u 90. minuti.

Sarajevo je tako zadržalo maksimalan učinak, dok je Sloga pretrpjela prvi poraz u sezoni.

U nedjelju su na rasporedu dva susreta. Željezničar od 19 sati na Grbavici dočekuje Široki Brijeg, dok od 21.05 sati u Mostaru igraju Zrinjski i Leotar.

Odgođeni su susreti Igman - Tuzla City i Sloboda - Velež.