ŠOK ZA ZRINJSKI

Pogledajte kako je Željo srušio Zrinjskog u Mostaru!

VELIKI PREOKRET

U jednom od derbi susreta drugog kola Premijer lige BiH, Željezničar je kao gost slavio protiv Zrinjskog u Mostaru poslije preokreta s 1:2...

Od samog početka domaći su napali i vršili veliki pritisak na odbranu gostiju. Redale su se prilike ispred gola "Plavih", čija je odbrana konačno kapitulirala u 36. minuti. Almir Bekić je centrirao, a glavom loptu u mrežu smjestio kapiten "Plemića" Nemanja Bilbija.

U 42. minuti su domaći mogli udvostručiti prednost, ali je udarac Mateja Senića završio na prečki.

Zrinjski je i u drugi dio susreta ušao ofanzivno. Međutim, poslije nekoliko neiskorištenih prilika, stigla je kazna.

Igrala se 65. minuta kada je rezervista Hamza Gasal s distance lijepo pogodio za 1:1. Krenuo je potom Zrinjski po novi gol, a onda je u 81. minuti ostao s igračem manje, nakon što je Josip Ćorluka dobio crveni karton.

Dvije minute kasnije gosti su došli do velikog preokreta i gola vrijednog pobjeda, koji je poslije asistencije Semira Štilića postigao Nedim Mekić. Gosti su se do kraja odbranili i došli do prve pobjede nakon remija na startu sezone s Leotarom, dok je Zrinjskom ovo bio prvi poraz u prvoj utakmici.

U prilogu ispod možete pogledati kako je to izgledalo!