JELAH

DIŽU SE KAO FENIKS IZ PEPELA: Čelik osvojio Kup ZDK-a!

ODLIČAN NASTUP ZENIČANA

Jučer je na stadionu Šibovu u Jelahu odigrano finale Kupa NSZDK za 2022. godinu. U finalu ovog takmičenja sastale su se ekipe FK Borac iz Jelaha i NK Čelik iz Zenice. Uspješnija je bila ekipa crno-crvenih rezultatom 2-5, koja je tako stigla do šampionskog trofeja.

S obzirom na teške uslove igre i izuzetno visoke temperature, gledali smo jedan zanimljiv i kvalitetan meč.

U 22. minuti viđamo prvi pogodak kada Besim Kolić sjajno matira golmana domaćih, Asima Bošnjaka, i postiže gol za vodstvo od 0-1.

Radost crno-crvenih nije dugo traja jer svega četiri minute kasnije, poslije loše izbijene lopte u kaznenom prostoru Čelika, Harun Jupić postiže gol za izjednačenje rezultata (1-1).

Kada je ritam igre s obje strane relativno pao, sjajnim prodorom Edina Durmiša, Ali Međuseljac donosi novo slavlje navijačima Čelika. S rezultatom 1-2 se otišlo u svlačionicu.

Na samom početku drugog poluvremena Borac postiže pogodak za još jedno poravnanje rezultate, isti igrač, Harun Jupić, postiže gol za 2-2.

Nakon pravovremenih izmjena trenera Armina Duvnjaka, ekipa Čelika preuzela je terensku inicijativu. U 65. minuti, na sjajnu asistenciju rezerviste i novajlije Mirsada Šijerkića, Edin Durmiš postiže pogodak za 2-3. Svoj prvijenac u dresu Čelika u 86. minuti postiže Mirsad Šijerkić za 2-4, te minut kasnije igrač domaćih Harun Zjajić postiže autogol za konačnih 2-5 i uvjerljivu pobjedu Čelika za trofej pobjednika Kupa ZDK.

FK Borac: Asim Bošnjak, Idriz Osmić, Benjamin Ćorić, Almin Huskić (67′ Senaid Ahmetović), Harun Mudrov (68′ Harun Zjajić), Harun Jupić, Nedim Subašić (68′ Ramo Lugonjić), Tarik Osmić, Almir Karahmet (46′ Hajrudin Čamdžić), Huso Starčević, Anel Travnjak (87′ Ahmed Hujdur). Klupa: Rahman Hasić, Haris Jupić, Ahmed Ćeman. Trener: Danijel Labudović.

NK Čelik: Adi Durmo, Davud Arnautović, Mahir Mehić, Ali Međuseljac, Aladin Isaković, Emir Karalić (60′ Harun Šabić), Ervin Pašalić (60′ Mirsad Šijerkić), Besim Kolić (89′ Muris Behadarević), Eldar Sivac (46′ Haris Šehić), Harun Vardo, Edin Durmiš (70′ Imran Džaferović). Klupa: Emel Mlačo, Amar Muslić, Emir Čančar Tarik Kovač. Trener: Armin Duvnjak.