TIRANA

Roma prvi osvajač UEFA-ine Konferencijske lige

SLAVILI PROTIV FEYENOORDA

Fudbaleri Rome premijerni su osvajači UEFA-ine Konferencijske lige.

U finalnoj utakmici igranoj večeras na stadionu ”Air Albanija” u Tirani popularno zvana ”vučica” pobijedila je Feyenoord, rezultatom 1:0.

Roma je povela u 32. minutu kada je mrežu nizozemske ekipe pogodio Nicolo Zaniolo, na asistenciju Bryana Cristantea.

I pored terenske inicijative i prilika tima iz Rotterdama u drugom poluvremenu mreža Rimljana ostala je netaknuta te se ispostavilo bio je to i konačan rezultat meča.

Ekipa portugalskog trenera Jose Mourinha postala je tako prva koja je podigla trofej u najnovijem UEFA-inom takmičenju.

Večerašnjoj utakmici, pogotovo juče, prethodili su neredi na ulicama Tirane u kojima je bilo povrijeđenih policajaca i huligana. Radi sukoba danas prije meča, ali i tokom noći bit će pojačane mjere sigurnosti u glavnom gradu Albanije.