AKTUELNO Stigle prve vijesti o povredi Seada Kolašinca: Ima li razloga za brigu? Prvi intervju Zlatana Ibrahimovića na bosanskom jeziku! Hajro Rizvić bez dlake na jeziku o fudbalu na Balkanu: Ko obećava čuda – laže! Loše vijesti stižu iz Italije: Povrijedio se Sead Kolašinac! Sprema se odlazak s Koševa: Fudbaler Sarajeva odlazi u Italiju? Italijani oštro kritikuju Džeku: Nikada nije bio fizički spreman ni koristan! Jedan od najboljih defanzivnih veznih iz BiH potpisao za ruski Spartak Kostroma Novo priznanje: Memić proglašen za najboljeg stranog igrača u Češkoj! Selektor Barbarez 2026. godinu dočekao je u Dubrovniku uz Dinu Merlina! Džeko napušta Fiorentinu, ali ne ide ni u Cagliari ni Genou!
LEGENDA
PRKOSI BOLESTI: Ćiro Blažević stigao u rodni Travnik"
UNATOČ BOLESTI STIGAO U BiH
- 13:01
- 04.05.2022
- Autor: Redakcija
Travniči stadion "Pirota" biće domaćin utakmice Humanih zvijezde BiH i Hrvatske. A u svoj vezirski grad došao je i legendarni trener svih trenera Miroslav Ćiro Blažević.
Uoči utakmice Humane zvijezde BiH i Hrvatske u Travnik stigao Ćiro Blažević
Travniči stadion "Pirota" biće domaćin utakmice Humanih zvijezde BiH i Hrvatske. A u svoj vezirski grad došao je i legendarni trener svih trenera Miroslav Ćiro Blažević.
Za humane zvijezde Hrvatske, koje će sa klupe predvoditi srebreni iz Rusije i aktuelni selektor Hrvatske Zlatko Dalić i Ivica Grnja čuveni Osijekov napadač i trener, nastupiće naviše fudbalera iz bronzane generacije sa SP 1998. godine: Balić, Živković, Bičanić, Špehar, Pralija, Kranjčar, Šimunić, Banović, Stanić, Nereljak, Vlaović, Bokšić, Olić, Šurjak…
Domaći selektor Fuad Muzurović na teren Pirote raspolagaće sa sljedećim nekadašnjim fudbalerima: Vlatko Glavaš, Elvir Bolić, Vedin Musić, Nermin Šabić, Mirza Varešanović, Senad Repuh, Almir Tolja, Edin Mujčin, Senad Brkić, Miro Klaić, Goran Brašnić, Darko Ljubojević, Munir Talović, Alen Škoro, Damir Špica, Zlatan Muslimović, Vladan Grujić, Damir Hadžić, Darko Maletić, Saša Papac, Đelaludin Muharemović, Gradimir Crnogorac.
Muzuroviću će asistirati na klupi Marko Ilić, Husnija Arapović i Sinan Sinanović.
Učešće na ovom događaju uzeće i brojni bosanskohercegovački sportisti. Atletičar Amel Tuka, bokser Dževad Poturak, ali i bivši kapiten košarkaške reprezentacije, proslavljeni i aktuleni ministar kulture i sporta u Kantonu Sarajevo Samir Avdić.
Gost ovog događaje biće i predstavnik EU delegacije u BiH Johann Sattler.
Organizator utakmice Ivica Džambas navodi da je cilj utakmice humanitarnog karaktera, jer sva sredstva od prodatih ulaznica idu za dvije škole u Travniku. Za katolički školski centar Petar Barbarić i za Srednju školu Travnik, koja je u izgradnji, a svrha je opremanje IT učionica te dvije škole.
“Mi ćemo taj dan iz Travnika, iz srca Bosne cijeloj regiji, Europi i svijetu poslati jasnu poruku kako se gradi život, na uzajannom razumijevanju. MI u Srednjoj Bosni živimo zajedno i niti jedna politika nas neće rastaviti, samo nas njihova prepucavanja mogu ojačati, da zajedno pokažemo da možemo puno više doprinijeti lokalnoj zajednici”, kazao je Džambas.
Vrh Hrvatskog nogometnog saveza u Travniku će predstavljati predsjednik Marijan Kustić i Zorislav Srebrić, selektor Zlatko Dalić, njegovi pomocnici Ladić, Olić i Pletikosa.
Johanu Sattleru će biti uručena lopta sa potpisom svih igrača na ovoj utakmici, a pred početka meče dva goluba će poletjeti sa Pirote.
Humane zvijezde BiH i Hrvatske igraju sutra 17 sati u Travniku.
Izvor: N1
PROMO
Lucky’s 6 turnir: Započni novu godinu uz dodatni keš!
Meridian kalendar: Uzmi poklon za više igre svaki dan!
CineStar PREMIERE otključan za sve korisnike BH Telecoma: Mjesec filmskog uživanja
Nikad povoljnija online kupovina uređaja uz besplatnu dostavu!
Sarajevski derbi za više od tri boda: Meridian te časti duplim bonusom
MrBit: Vrhunska ponuda za vikend derbija i poklon dobrodošlice za start
Novo kolo otvaraju Velež i Sarajevo, a Meridian vam donosi bogatu ponudu
Veliki Black Friday vikend u Meridianu: Uhvati svoju šansu!
Copyright © 2011 - 2021 BHFudbal.ba


