BANJA LUKA

SARAJEVO BEZ EVROPE: Borac slavio u derbiju sa 1:0!

(Foto: mondo.ba)

U derbiju 28. kola Premijer lige BiH, Sarajevo je gostovalo Borcu u Banjoj Luci, gdje je pretrpjelo poraz unatoč dobroj igri.

Krenulo je sjajnom prilikom za domaće u 11. minuti, kada je Jovo Lukić fenomenalno šutirao, a Belmin Dizdarević još bolje intervenirao.

Gosti su prvu veliku šansu imali u 31. minuti. Nikola Ćetković je prvi put zaustavio pokušaj gostiju, zatim se Daniel Avramovski našao u dobroj situaciji, ali nije bilo promjene rezultata.

Borac je pove u 33. minuti. Igrači Sarajeva su tražili prekid igre jer je Avramovski ležao, međutim, akcija nije prekinuta, a nakon toga je Adnan Šećerović poklonio loptu Jovi Lukiću, koji je matirao Dizdarevića za 1:0.

etiri minute kasnije gosti su imali kolosalnu šansu, kada je Ćetković spektakularno zaustavio Avramovskog.

Još jedna velika prilika za goste u 65. minuti. Selmir Pidro je odlično ubacio sa strane, lopta je došla do Rifeta Kapića koji je bio sam na deset metara, ali loše je zahvatio loptu i njegov pokušaj otišao je pored gola.

Nisu iskoristili gosti još jednu nevjerovatnu šansu u 76. minuti preko Mersudina Ahmetovića. Napadač gostiju je šutirao glavom s dva metra, ali je Ćetković odbranio njegov udarac.

Mogao je Borac u posljednjim trenucima i do drugog gola, ali je Dizdarević odbranio pokušaj Amara Begića.

Sarajevo je ovim porazom izgubilo sve šanse da se preko prvenstva izbori za Evropu, tako da mu ostaje samo finale Kupa BiH.

Istovremeno je Rudar Prijedor došao do velike pobjede nad Slobodom, koju je savladao s 1:0 golom Demira Jakupovića iz 84. minute.