ŠPANIJA

NEVJEROVATNO: Benzema u 7 minuta promašio dva penala

REAL IPAK SLAVIO

Real Madrid slavio je kod Osasune na El Sadar stadionu s 3:1 u 33. kolu La Lige i praktički najavio novu titulu.

Poveli su gosti već u 12. minuti kada je mrežu zatresao David Alaba. Momčad iz Pamplone nije morala dugo čekati na izjednačenje jer se već dvije minute poslije u strijelce upisao napadač Vatrenih Ante Budimir i potvrdio sjajnu formu.

Kraljevi su pak došli do novog pogotka u 45. minuti, strijelac za 2:1 bio je Marco Asensio. Uzbudljivo drugo poluvrijeme prošlo je u znaku golmana Osasune Sergija Herrere.

28-godišnji španski golman odbranio je čak dva jedanaestera jednome od najboljih svjetskih napadača Karimu Benzemi.

U oba navrata, u 52. i u 59. minuti, Herrera je 'pročitao' stranu francuskom golgeteru na gotovo identičan način.

Lucas Vazquez u posljednjim sekundama utakmice postavio je konačnih 3:1.