VELIKA ŠTETA: Juniore 7 minuta dijelilo od Evropskog prvenstva

A TREBAO NAM JE SAMO BOD

Juniorska reprezentacija BiH nije se plasirala na Evropsko prvenstvo.

Iako im je u posljednjem kolu trebao samo bod protiv Francuske, do toga nisu došli, a bili su tako blizu.

Nakon prvog poluvremena bilo je 0:0, a onda je utihnula domaća publika. Čuić je ušao umjesto Muharemovića i u 53. minuti zabija za vodstvo naše reprezentacije od 1:0 glavom nakon kornera.

Francuzi do izjednačenja stižu u 83. minuti do izjednačenja preko Cissea, ali i taj rezultat nam je odgovarao za prolaz na Evropsko prvenstvo.

Ipak, proradio je naš poznati gubitnički mentalitet u odlučujućim utakmicama (sjetite se samo silnih baraža A selekcije, sve smo izgubili) i u 85. minuti Nzouango donosi veliku pobjedu domaćoj reprezentaciji.

U petoj minuti sudijske nadoknade propustili smo kolosalnu šansu za poravnanje i plasman na EP.

Umjesto prvi u grupi, tako smo završili treći i nećemo se naći na prvom EP za juniore.

Šteta. Kvalitet imamo, što je ova generacija pokazala, ali moramo poraditi na mentalitetu.