MOSTAR

ZRINJSKI DEMOLIRAO KLUB IZ HNL-a: Plemići bolji od Lokomotive!

VISIKI

U prijateljskoj utakmici pod Bijelim brijegom HŠK Zrinjski je deklasirao zagrebačku Lokomotivu, člana HNL-a, s uvjerljivih 4:0.

HŠK Zrinjski i zagrebačka Lokomotiva iskoristili su prvenstvene stanke za odigravanje prijateljske utakmice u Mostaru.

Obje ekipe bile su bez mladih reprezentativaca, Bašića i Savića na jednoj strani, te Stojkovića i Kačavende na drugoj, a uz to Sergej Jakirović odmarao je nekoliko prvotimaca (Bilbija, Memija, Tičinović...).

I u takvom sastavu Zrinjski je deklasirao Lokomotivu s 4:0, postigavši joj tri gola u prvih pola sata utakmice. Prvi gol su si gosti postigli sami.

Mateo Marić je vratio loptu svom vrataru, koji je nije očekivao i lopta je ušla u mrežu za 1:0.  Već u 17. minuti bilo je 2:0. Direktno iz auta Jukić je loptu poslao Danilu Šipovcu, čiji je prvi šut Ivan Nevistić obranio, ali iz drugog je postigao gol za 2:0. U 29. minuti bilo je i 3:0.

Damir Zlomislić imao je sjajnu asistenciju za Matiju Malekinušića koji je pogodio pored Nevistića. U 49. minuti u strijelce se upisao i mladi Franko Sabljić, koji je ušao u igru početkom drugog dijela, a asistirao mu je jednako mladi Šipovac.

Malo kasnije isti dvojac bio je u akciji, ali ovaj put je Sabljić prebacio prazna Lokomotivina vrata.  Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, iako su domaći postigli i peti gol, koji je poništen zbog ofsajda.