1/8 FINALA

POZNATI PRVI 1/4 FINALISTI: Ovi klubovi to su prvi ostvarili!

LEWANDOWSKI IMAO SVOJU NOĆ

Nakon večerašnjih utakmica 1/8 finala Lige prvaka poznata su dva učesnika četvrtine finala pomenutog takmičenja. Naime, radi se o minhenskom Bayernu i Liverpoolu.

Derbi večeri se igrao na "Enfildu" gdje je Inter gostovao kod Liverpula, nakon 90 minuta rezultat je bio 0:1 za Inter, koji se ipak morao oprostiti od Lige prvaka.

Inter je poveo preko Martineza u 62. minuti meča, a nedugo potom gosti ostaju sa igračem manje jer je drugi žuti karton zaradio Sančez.

U prvoj utakmici engleski tim je slavio s 0:2, što je bila, ipak, prevelika prednost "Redsa" uoči revanša.

Edin Džeko nije ulazio u igru.

U Minhenu prava katastrofa Salcburga i prolazak Bajerna u četvrtfinale.

Nakon 1:1 u Austriji, na "Alianc Areni" Bajern je do 23. minute vodio 3:0, i to golovima Levandovskog koji je od 12. do 23. minute pogodio tri puta mrežu gostiju, od toga dva puta iz penala.

Na 4:0 je povisio Gnabri u 31., a za 5:0 je pogodio Miler u 54. minuti. Na 5:1 je smanjio Kjergard u 70. minuti.

Nastavio je Bajern puniti mrežu gostiju, a do kraja su pogađali još Miler i Sane u 83. i 86. minuti za konačnih 7:1.