MOSTAR

ZRINJSKI NEMA MILOSTI: Plemići razbili Radnik iz Bijeljine!

21. KOLO PREMIJER LIGE

U okviru 21. kola Premijer lige BiH, Zrinjski je u Mostaru razbio Radnik iz Bijeljine sa visokim rezultatom 4:1.

Plemići su demonstrirali silu i još jednom dokazali da su u ovom trenutku najkvalitetniji tim u državi.

Imao je Zrinjski već nakon devet minuta dva gola prednosti. Najprije je Janković u šestoj doveo Plemiće u vodstvo, da bi Nemanja Bilbija tri minute kasnije udvostručio prednost mostarskog tima.

Bio je ovo već 19. gol Nemanje Bilbije u Premijer ligi Bosne i Hercegovine ove sezone.

U 18. minuti Ivan Bašić postiže sjajan pogodak. Izveo je prekid sa nekih 35 metara, niko od fudbalera nije dirao loptu, golman Azir Muminović loše reagovao, a lopta završila u golu Radnika.

Kerim Memija se deset minuta kasnije upisao u strijelce. Defanzivac je uputio centaršut sa lijeve strane, Bojan Batar promašio loptu, Muminović još jednom loše reagovao, a Zrinjski postigao i 4 pogodak.

U drugom poluvremenu ekipa Sergeja Jakirovića rutinski je privela meč kraju i upisala novu, 17., pobjedu u sezoni, a sve što je tim iz Bijeljine uspio uraditi jeste gol bivšeg igrača Zrinjskog Anesa Vazde iz 87. minute. Pantelić je izveo korner, a Vazda neometan pogodio glavom gol Zrinjskog.

Zrinjski je uvjerljivo prvi na tabeli Premijer lige BiH sa 54 osvojena boda, 17 više u odnosu na drugoplasirani Tuzla City. Radnik je posljednjeplasirani sa svega 15 bodova.

Takmičenje u Premijer ligi bit će nastavljeno sutra susretima između Rudara i Leotara, te Željezničara i Sarajeva.