LIGA PRVAKA

ZA ONE KOJI SU PROPUSTILI: Golovi sinoćnjih mečeva Lige prvaka!

BAYERN SE IZVUKAO U ZADNJIM MINUTAMA

U prvom susretu osmine finala nogometne Lige prvaka Liverpool je na gostovanju pobijedio Inter sa 2:0.

U trenucima Interove dominacije, Liverpool je u 76. minuti poveo. Roberson je ubacio iz kornera, a Firmino glavom zabio za vodstvo "Redsa". Novu priliku za Inter vidjeli smo u 80. minuti, s ruba kaznenog prostora pucao je Perišić, ali preko gola.

Gosti su pobjedu i veliku prednost uoči uzvrata osigurali u 83. minuti golom Mohameda Salaha. Alexander-Arnold je ubacio u kazneni prostor, a Salah se najbolje snašao u gužvi ispred gola.

Bh. kapiten Edin Džeko igrao je cijeli meč.

U drugom susretu večeri Lige prvaka RB Salzburg i Bayern Munchen su odigrali 1:1.

Domaćin je poveo u 21. minuti golom Chikwubuikea Adama. Mladi nigerijski napadač s austrijskom putovnicom lijepo je pogodio sa 15 metara pogodivši kut Bayernovog gola.

U 81. minuti je vrlo lako moglo biti 2:0. Adeyemi je pucao, Ulreich obranio, a potom je onda Pavard sjajno blokirao udarac Adamua koji je bio u odličnoj poziciji. Kazna za promašaj stigla je u 90. minuti, Bayern je uspio izjednačiti, a pogodak je postigao Coman.

Thomas Muller je dugačku loptu upućenu u kazneni prostor spustio glavom, a na nju je natrčao Coman pogodivši za 1:1.