FINANCIJE

ALARMANTNO STANJE: Željezničar dužan preko sedam miliona maraka!

TEŠKO STANJE

Fudbalski klub Željezničar nalazi se u očajnoj finansijskoj situaciji, a sve ono o čemu se pretpostavljalo i naslućivalo potvrdilo se u saopštenju uprave koje je izdano, kako se navodi, zbog ispunjenja moralne obaveze prema navijačima i transparentnosti rada.

Klub sa Grbavice duguje oko 7 miliona KM prema podacima iz 31.12.2021. godine, od čega je 2.425.740 KM dug prema Poreskoj upravi FBIH, a igračima se duguje 1.250.000 KM, navela je uprava.

„Akumulacijom učestalih zahtjeva za izmirenje svih dužničkih obaveza, odmah ili sa kratkim rokovima, Klub se dovodi u situaciju da ne može izmiriti obaveze koje su se trenutno nametnule kao prioritetne: dugovi prema Poreskoj upravi, od kojih zavisi osnova za bilo kakvo poslovanje (neblokirani računi); neizmirene obaveze Kluba prema igračima“, navodi se u saopštenju FK Željezničear, u kojem se između ostalog dodaje:

"Neizmirene obaveze prema igračima u definisanim rokovima, dovode nas u poziciju suspenzije za daljnje takmičenje u Premijer ligi BiH".

VEZANE VIJESTI

GRBAVICA

Evo ko je prvo POJAČANJE kluba s Grbavice za novu sezonu

GRBAVICA

Zašto je Denis Ćorić napustio Grbavicu: Više od rezultata?

GRBAVICA

NAKON ĆORIĆA: Sprema se još jedan odlazak sa Grbavice

ŽELJEZNIČAR

Promjene se spremaju: Željo bi na ljeto mogao ostati bez važnih igrača

GRBAVICA

Mladi bh. reprezentativac se vraća na Grbavicu?

PROMO

Dupla šansa u Meridianu: Profitiraj na finalu Lige šampiona uz najbolju ponudu

U Meridianu su najveće kvote za finale Lige konferencija: Betis 4.40, Chelsea 1.95

Prenesi broj u mrežu BH Telecoma uz 200 GIGA na poklon

MEGA ŠANSA SVAKI DAN: Zgrabi čak 30 posto bonusa na uplatu

Glavne nagrade HELL promocije: Mercedes i Kawasaki otišli u Sarajevo i Trebinje

NOVO U MERIDIANU: Gledaj live meč na telefonu - igraj tikete uporedo!

AdmiralBet: 20.000 KM za šampione klađenja!

EARLY PAYOUT TURNIR U MERIDIANU: Skrati put do 10.000 KM

IZDVOJENO

VIDEO

PARTNERI