BARIŠIĆ JUNAK

POSUŠJE SLAVI: Mali hercegovački derbi odlučen u finišu susreta

17. KOLO PREMIJER LIGE BiH

U 17. kolu m:tel Premijer lige BiH snage su danas odmjerili Posušje i Leotar, a domaći tim je slavio s 1:0.

Posušje je od početka dominiralo, a do prve prave šanse došli su u 32. minuti. Krišto šutira glavom nakon prekida, ali Perišić sjajnom odbranom spašava goste iz Trebinja.

Desetak minuta poslije Serdarušić u šansi, ali glavom šutira tik pored gola gositju, tako da se na pauzu otišlo pri rezultatu 0:0.

Posušje je dominiralo i u drugom poluvremenu. Perišić je branio šuteve Barišića i Ilinkovića, ali kapitulirao je u 86. minuti. Josip Barišić je sjajno šutirao iz slobodnjaka i donio vodstvo i, ispostavit će se, pobjedu svom timu.

Ovom pobjedom Posušje se izjednačilo s Rudar Prijedorom i Veležom koji sa po 15 bodova drže pozicije od 9. do 11. mjesta. Leotar je sa 16 bodova na osmoj poziciji.