ZAVIDOVIĆI

Pomoćni sudija udario igrača, klub se oglasio saopštenjem i sve objasnio

MEČ PREKINUT

Jučer je u Zavidovićima kod rezultata 0:0 u 82. minuti prekinut meč Druge lige FBiH između Krivaje i Famosa.

Povod toga bilo je udaranje igrača od strane pomoćnog sudije, a Krivaja se oglasila saopštenjem kojeg prenosimo u cjelosti:

“Iako nastojimo ne koristiti službene kanale kluba za komentarisanje dešavanja van terene, te suđenje i stvari u organizaciji takmičenja prepustiti onima u čijoj je to nadležnosti, jednostavno kao kolektiv se moramo oglasiti povodom dešavanja i nepravdi nanesanih NK Krivaja u proteklom periodu, a koje su kulminirale u današnjem susretu Druge lige FBiH – grupa Centar protiv FK Famos igranom na Gradskom stadionu u Zavidovićima gdje je došlo do napada na našeg igrača od strane sudije i prekida utakmice.

Iako je današnji susret trebao da posluži kao priliku da okončamo uspješnu kalandersku godinu za naš klub i pružimo dobru partiju našoj publici, glavni akteri ovog susreta su se još jedanput pobrinu za to da se upitamo za koga se ovo takmičenje igra, koja je svrha i do kada će važiti zakon jačeg.U proteklih nekoliko kola doživjeli smo brojne neugodne situacije, poput nepostojećih penala za koje nam sudije priznaju da su „morali“ ih svirati, zabrana prijenosa utakmica, priznanja sudija uoči utakmica „da nam je bolje da ne dolazimo na istu“ i „da moramo znati ko vodi glavnu riječ u ovoj ligi i savezu“ ili riječi delegata da bi određeni gol bio priznat da nismo mi u pitanju.

Kada svemu tome dodamo da smo zbog takvog suđenja – poput neopravdano poništenih golova, nesviranih penala za naš tim, primljenih golova poslije prekršaja, što se jasno vidi na snimcima utakmica – ostali uskraćeni za približno 10 bodova i priliku da se za iste borimo isključivo i samo na terenu. I bez obzira na naše pritužbe i ukazivanje grešaka, te sudije su ponovo delegirane na našim utakmicama. Uprkos svemu navedenom, nastojali smo se suzdržati od bilo kakvih prozivanja, ali jednostavno se postavlja pitanje zbog čega ljudi uključeni u svakodnevni rad našeg kluba obavljaju svoj posao, daju vlastita sredstva, zašto bi sponzori ulagali u tim i infrastukturu i na kraju krajeva zašto bi igrači bilo kojeg kluba trenirali i igrali ako je već poznat konačan ishod?

Kao klub sa stogodišnjom tradicijom, radimo i ponašamo se u skladu s vrijednostima NK Krivaja, držeći do etike i moralnih vrijednosti. Pod novim rukovodstvom kluba u proteklim godinama smo podigli rad svih struktura na nivo više, što se vidjelo i na terenu i u organizacionom smislu, a samim time smo značajno doprinijeli i popularizaciji nogometa i Druge lige.

Uprkos navedenom, shodno raspoloživim kapacitetima, ove sezone nismo bili pretendenti za prvu poziciju i plasman u Prvu ligu FBiH i tim više postavlja se pitanje zašto je nekome u cilju da našteti našem timu.U današnjem meču protiv FK Famos još jedanput smo doživjeli amatersko suđenje i greške koje su direktno utjecale na rezultat utakmica, a pokušaj osporavanja takvog suđenja je vodio do isključenja našeg igrača u 82. minuti pri susretu 0:0 i verbalnog sukoba, a koji se u jednom momentu pretvorio i u fizički kada je pomoćni sudac udario našeg igrača i potom nastavio ga pozivati na tuču, a o čemu je sačinjen policijski zapisnik.

Nakon prekida, suci su odbili nastaviti meč. Žalosno je, prije svega, da pojedina skupina ljudi sebi za pravo daje da odlučuje o sudbinama drugih klubova i na ušted drugih pokušava ostvariti svoje ciljeve. NK Krivaja neće pokleknuti pod takvima, a sve raspoložive legalne mehanizme ćemo nastojati iskoristiti kako bi odgovorni bili sankcionisani i da se niti jednom klubu ponavljaju takve nepravde.Iako nismo odgovorni krivci, ovim putem se izvinjavamo našim sportskim protivnicima, ekipi FK Famos, koja je morala svjedočiti takvom ispadu na današnjem susretu, te im želimo sreću u drugom dijelu sezone uz nadu i želje da, niti oni niti bilo koji drugi klub, budu konstantno žrtva nečijih interesa.

Našim igračima, koji su sve te nepravde najviše osjetili na svojoj koži, želimo da iz ovoga izađu snažniji.”

VEZANE VIJESTI

SKINUO PAUČINU

Čelik uvjerljivo slavio na gostovanju, Vardo postigao gol sezone (VIDEO)

ZAVIDOVIĆI

Pomoćni sudija udario igrača, klub se oglasio saopštenjem i sve objasnio

VIŠE IZ KATEGORIJE

JUG

BLAGAJ SLAVIO U STOCU: Belmin Obradović igrač utakmice!...

VIŠIĆI

VAŽAN TRIJUMF VIŠIĆA: Preokretom do tri boda protiv Brotnja!...

ČAPLJINA

Pehar i Cvjetičanin presudili Veležu na Bjelavama!...

Druga liga - jug

PAŽIN NEMILOSRDAN: Dva nova gola za tri boda Višića!...

BHFudbal.ba i naši partneri upotrebljavamo neosjetljive podatke poput kolačića ili identifikatora uređaja u svrhe kao što su prikazivanje prilagođenih oglasa, mjerenje prometa i odabira naših posjetitelja te prilagođavanje sadržaja vama. Kliknite na akciju "Prihvati i zatvori" kako biste pristali na ove postupke i zadržali korisničko iskustvo koje je prilagođeno Vama. Nastavkom upotrebe ovih stranica i klikom na dugme "Prihvatam" pristajete na pohranu i pristup kolačićima.

Prihvati i zatvori