REVOLUCIONARNO PRAVILO: Koristit će ga i Premiership!
PET ZAMJENA U TOKU UTAKMICE

Najbolja liga na svijetu engleska Premierliga odlučila je privremeno odobriti pet zamjena svakoj momčadi tokom utakmice kada se prvenstvo nastavi sredinom ovog mjeseca.

"Za ostatak sezone 2019./2020. broj zamjena koje mogu biti korištene tijekom utakmice bit će povećan s tri na pet", stoji u priopćenju Premierlige koja podsjeća da je ta mjera "donesena u skladu s privremenim promjenama pravila koje je donio Međunarodni odbor".

Klubovima je odobreno da na klupi mogu imati devet rezervnih igrača umjesto sedam.

Za manje od dvije sedmice nastavlja se englesko prvenstvo u kojem se trebaju odigrati još 92 utakmice prije kraja srpnja. Nakon što se u srijedu 17. jula odigraju dvije preostale utakmice 29. kola, do kraja sezone ostaje devet kola koje treba odigrati u šest i pol sedmica.

Kako bi se ublažile posljedice intenzivnog ritma igranja, posebice nakon tri mjeseca pauze i samo 3 sedmična treninga, Fifa je predložila povećanje broja zamjena, što je odobrio Međunarodni odbor.