PREMIJER LIGA

BORAC NAPOKON SLAVIO: Posušje kapituliralo u Banjoj Luci

LUKIĆ, MORAITIS I VUŠUROVIĆ SRUŠILI POSUŠJE

Fudbaleri Borca savladali su Posušje 3:0 na Gradskom stadionu u Banjaluci u meču 15. kola m:tel Premijer lige BiH.

Bio je ovo prvi trijumf crveno-plavih u šampionatu nakon četiri uzastopna neriješena meča.

Većim dijelom prvo poluvremena viđena je prava fudbalska uspavanka. Prvu ozbiljnu priliku Borac je imao u 30. minutu kada je Goran Zakarić centrirao iz slobodnog udarca, a Stojan Vranješ je iz povoljne situacije glavom neprecizno šutirao.

Šest minuta kasnije opet je zaprijetio kapiten domaćih, ali je golman Boris Baćak ukrotio njegov pokušaj.

Iako su dominirali Banjalučani u prvom poluvremenu nisu uspjeli da zatresu mrežu, a sa napadima su nastavili i u drugom dijelu.

To se isplatilo u 67. minutu kada je Vušurović ubacio sa lijeve strane, lopta je prošla kroz noge Josipu Barišiću, a na drugoj stativi na pravom mjestu je bio Jovo Lukić koji je lako poentirao.U 82. minutu 2:0 za Borac. Lukić je glavom proigrao Zakarića, koji je šutirao sa nekoliko metara, a poslije odbrane golmana gostiju lopta mu se vratila, pronašao je Moraitisa koji nije imao težak zadatak da je glavom sprovede u mrežu.

Konačan rezultat Borac – Posušje 3:0 postavio je Milan Vušurović u sudijskoj nadoknadi meča, šutirao je sa 20-ak metara, lopta je zakačila nekog od gostujućih igrača i prevarila Baćka.