DERBI KOLA

VELIKI TRIJUMF SARAJEVA: Sablićeve trupe nose tri boda iz Tuzle!

(Foto: fk sarajevo)

Fudbalski klub Sarajevo odigrao je utakmicu šestog kola M:tel Premijer lige BiH protiv ekipe FK Sloboda Tuzla. Utakmica je završena pobjedom Bordo ekipe rezultatom 1:2. Strijelci za Bordo ekipu bili su Bodul i Ramić, a za Slobodu je pogodio Beganović.

Od početka susreta domaća ekipa je imala malo veću inicijativu, prvi pokušaj na susretu je bilo djelo Beganovića, ali u 15. minuti Sarajevo dolazi do vodstva.

Sjajan kontra-napad Bordo ekipe, Šabanović centaršutem pronalazi Bodula koji lagano posprema loptu iza leđa Bukvića. U 17. minuti Balić pokušava, lopta ide pored gola. Sloboda je do kraja poluvremena polu-prilikama pokušavala doći do pogotka, ali je najbolju šansu imao Bagarić u 28. minuti.

U 45. minuti gosti su tražili jedanaesterac, ali Bandić se nije oglasio, te do kraja nismo vidjeli ozbiljnije prilike.

Drugo poluvrijeme bolje otvara Bordo ekipa, a već u 47. je bilo 0:2. Maestralan solo-prodor Ramića koji je započeo na skoro 70 metara od gola domaćih, nanizao je par igrača, te sjajno savladao Bukvića.

Sloboda je ponovo, kao i u prvom dijelu pokušavala stići do pogotka, ali nisu uspjevali ući u ozbiljnije šanse. U 81. minuti Sarajevo je ostalo sa igračem manje, Šabanović je dobio drugi žuti karton.

U 87. dobra prilika za Veselinovića, ali Pidro odlično blokira njegov udarac. U 96. minuti Sloboda smanjuje rezultat na 2:1, Beganović je pogodio, te je tim rezultatom završen susret.