4. KOLO

REMI U BIJELJINI: Zajmović spasio Velež i donio mu bod!

VELEŽU SAMO BOD PROTIV RADNIKA

Sinoć je u Bijeljini odigrana utakmica 4. kola m:tel Premijer lige BiH između FK Radnik i FK Velež. Na kraju, završeno je remijem, 1:1.

Za Rođene su danas igrali: Bogdanović – Dario, Zvonić, Zeljković, Radović – Hasanović, Pršeš – Dejanović, Brandao, Cvijanović – Zubanović.

Za Radnik su nastupili: Aljkanović, Nikić, Batar, Popara, Vasić, Ristanović, Gogić, Tahrić, Marković, Pantelić, Šubert.

Na početku su prvi prijetili Rođeni preko Brandaa i Cvijanovića, ali bez promjene rezultata. Kako je vrijeme odmicalo, Radnik je pokušavao uzvratiti. Priliku je imao Pantelić , da bi u 40. minuti grešku odbrane iskoristio Marković za vodstvo Radnika 1:0. S tim se rezultatom otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme Rođeni otvaraju sa čak četiri izmjene. Izašli su Dario, Pršeš, Cvijanović i Zubanović, a u igru su ušli Ćosić, Radovac, Anđušić i Zajmović. Nakon toga, u 60. minuti ušao je i Vehabović umjesto Hasanovića.

Radovac je imao priliku u 65. minuti ali njegov udarac završava u vanjskom dijelu mreže. Velež je tražio izjednačenje, prijetili su Brandao i Zeljković, ali tek u 80. minuti preko Zajmovića dolaze do zasluženog gola, nakon asistencije Brandaa.

Pred kraj utakmice, Bogdanović je zaradio crveni karton, te je gol Veleža u zadnjim minutama čuvao Radovac. Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata, tako da je završeno bez pobjednika, 1-1.

Rođene sada čeka revanš utakmica 3. pretkola UECL protiv Elfsborga u četvrtak, 12.08.2021. godine.