AKTUELNO Menadžer iz Njemačke ŽESTOKO prozvao sportskog direktora Veleža! FENOMENALNA UTAKMICA: Dvije asistencije Ćivića za Ferencvaroš! Pjanić bijesan zbog Rusije: Kako Izrael može, a Rusija ne može? Ćorić je ponudio ostavku, isplati li se Željezničaru da je prihvati? VELEŽ PRONAŠAO ZAMJENU: Bivši Piksijev pomoćnik novi trener! Misketov sin jučer briljirao u ligi Republike Srpske GOSPODIN, BIO I OSTAO: Maka Ivanković ismijao Kazlagića Ovo je samo za MIRZU KAZLAGIĆA faul u napadu KRIMINALAC IZ CAZINA: Evo šta je sada DOSUDIO BOGU PLAKAT: Kazlagić sudio NEVJEROJATAN penal!

KOŠEVO
VELIKI DAN ZA BORDO KLUB: Koševo od danas u vlasništvu FK Sarajevo!
(Foto: fk sarajevo)
- 00:15
- 01.05.2021
- Autor: Redakcija
Fudbalski klub Sarajevo i Općina Centar danas su zvanično potpisali ugovor o ustupanju stadiona "Asim Ferhatović Hase" na upravljanje Bordo timu u narednih 30 godina uz mogućnost produženja na još 15 godina.
Potpisu ugovora su prisustvovali načelnik Općine Centar Srđan Mandić, dopredsjedavajući općinskog vijeća Benjamin Isović, direktorica FK Sarajevo Sabrina Buljubašić i predsjednik FK Sarajevo Damir Kasum.
Sabrina Buljubašić: "Moram reći da sam jako ponosna i sretna što danas sjedim ovdje sa ovim ljudima. Iza nas je ogroman posao - napokon smo uspjeli vratiti Koševo Sarajevu. Svjesni smo obaveze koju preuzimamo, veličine i ozbiljnosti projekta, te mogu reći da smo u potpunosti predani Koševu. Kao što je i dogovoreno ugovorom, stadion ćemo dovesti u stanje da evropske utakmice više ne igramo u drugom gradu, ali i pored toga, naš cilj je da Koševo bude na raspolaganju i drugim sportskim i kulturnim organizacijama. Što se tiče pojedinosti ugovora, one će kako smo i obećali biti predstavljene navijačima i javnosti u narednim danima. Iskoristit ću priliku da se zahvalim svim kolegama, partnerima i prijateljima koji su bili uključeni u ovaj proces, a posebno načelniku Mandiću koji je ispunio svoje predizborno obećanje i bez kojeg ovaj dan ne bi bio moguć. Na nama je sada da nastavimo biti najbolji ambasadori našeg grada i države u svijetu, te da sportskim rezultatima nastavimo pisati historiju. Obzirom na kratak vremenski rok naš cilj je da se evropske utakmice igraju na Koševu od idućeg ljeta".
Srđan Mandić: "Iza nas je dugih 3,4 mjeseca pregovora. Dosta je tehničkih detalja, dosta stvari o kojima smo morali voditi računa kako bismo zaštitili interese i vlasnika i kluba i interese navijača, koji su silno željeli da se ovaj ugovor konačno potpiše i da se steknu uslovi da domaće utakmice FK Sarajevo u Evropi gledaju na svom stadionu. Ugovor je potpisan na 30 plus 15 godina. Općina Centar ostaje partner i ovogodišnje predradnje koje je direktorica pomenula će biti finansirane iz našeg budžeta. Stadion je u veoma zapuštenom stanju",
PROMO
SUV KOJI MOŽETE PRIUŠTITI: Novi Duster potpuno opremljen za 47.900 KM
AKO STE PUNOLJETNI: Odmah možete dobiti 130 KM na račun
Kladi se na Sarajevo-Borac u Meridianu: Najveće kvote i najraznovrsnija ponuda
SYNOTtip: Doživite iskustvo jedinog stvarnog online kazina u BiH
KLADI SE UŽIVO: Skini najveću kvotu za dio od 8.000 KM
ULTRA BET BOOST TURNIR: Pojačaj kvote za moćnih 30.000 KM
CASHCOASTER U MERIDIANU: Prilika da zgrabiš dio od 200.000 KM
Meridian ima najveće kvote za Premijer ligu: Aston Villa 2.85, Brighton 2.15
Copyright © 2011 - 2021 BHFudbal.ba